תארים מתקדמים

שלחו לחבר

תואר שני בהנדסת חשמל (M.Sc) 

להרשמה

תואר שני בהנדסת חשמל (M.Sc) :

תכנית הלימודים לתואר שני בהנדסת חשמל מיועדת לבוגרי תואר ראשון בהצטיינות בהנדסה ובמדעים מדויקים ממוסד אקדמי המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בישראל. תכנית הלימודים מאפשרת העמקת הידע במגוון ענפי ההנדסה, תוך התמקדות במחקר עיוני או יישומי בתחומים הבאים: עיבוד אותות, תקשורת, הנדסת מחשבים, ננו-אלקטרוניקה, אלקטרו-אופטיקה וביו-הנדסה. עבודת המחקר מתבצעת בהנחיית חברי סגל הפקולטה להנדסה, כולם בעלי מוניטין רב בתחומי התמחותם.

מסטרנטים מצטיינים יוכלו ליהנות ממלגות ייחודיות, ממענקים, מהשתתפות בכנסים בינלאומיים ומתנאי מחקר מעולים, שיאפשרו להם להתמקד בתחום המחקר שבו בחרו לעסוק. הפקולטה תעניק פרסים כספיים למסטרנטים שיפרסמו מאמרים בכתבי עת, או שיציגו מאמרים בכנסים. בנוסף לכך, מלגאים יוכלו להשתלב בסגל ההוראה של הפקולטה.

מסלולי לימוד לתואר שני בהנדסת חשמל:

מסלול א' – עם תזה
מסלול ב' – ללא תזה (עם פרויקט גמר)

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף אודות תארים מתקדמים בהנדסה, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר

הנדסת חשמל עיבוד מידע ומדעי הנתונים (M.Sc):
תכנית הלימודים לתואר שני בהנדסת חשמל-עיבוד מידע ומדעי הנתונים מיועדת לבוגרי תואר ראשון שסיימו בהצטיינות את לימודיהם בפקולטות להנדסה ,מדעים מדוייקים ומדעי החיים במוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה. מגוון תחומי הידע והקורסים יאפשר לכל סטודנט להתמחות בתחום הקרוב לליבו. עבודת המחקר נעשית בהנחיית חברי סגל הפקולטה להנדסה שהינם בעלי מוניטין רב בתחומם. סטודנטים מצטיינים ישתלבו בסגל ההוראה של הפקולטה, יוענקו להם מלגות וכמו כן הם ייהנו מתנאי מחקר שיאפשרו להם להקדיש את זמנם לעבודת המחקר שבחרו לעסוק בה. 
הלימודים מתקיימים בשני מסלולים:
מסלול א' - עם תזה
מסלול ב' - ללא תזה (עם פרויקט גמר)

תנאי קבלה: מועמדים בעלי תואר ראשון בהנדסת חשמל או מחשבים בממוצע 85 לפחות. הפקולטה להנדסה קולטת את המועמדים בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, ואי לכך אינה מחויבת לקבל את כל המועמדים בעלי הנתונים הנ"ל.

מסלול ישיר לתואר שני

מסלול זה מיועד לתלמידים מצטיינים בשנה רביעית בהנדסת חשמל או בהנדסת מחשבים המעוניינים לעסוק במחקר או להשתלב בתפקידים מאתגרים בתעשיית ההי-טק. סטודנטים שסיימו את כל הקורסים הנדרשים בלימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל/מחשבים בשנים א'- ג' בציון של 90 לפחות, רשאים להגיש את מועמדותם למסלול זה לוועדה לתואר שני. כל ההנחיות לתואר שני במסלול תזה רלוונטיות למסלול תואר שני ישיר, למעט היקף השעות הנדרש לתואר. במסלול זה על הסטודנט לצבור 12 ש"ש (ולא 14 ש"ש כמצוין במסלול תואר שני עם תזה).

 

תואר שלישי "דוקטור בפילוסופיה"( Ph.D) 

מטרת הלימודים לדוקטורט היא ביצוע עבודת מחקר מקורית, עיונית  או ניסויית. על הדוקטורנט להפגין עצמאות בביצוע מחקר בעל ערך, סקרנות מדעית, יזמה, מקוריות, מעוף והתמדה הנחוצים לעובד מחקר עצמאי. דוקטורנטים מצטיינים ייהנו ממלגות ייחודיות, מפרסים, ומהשתתפות בכנסים בינלאומיים ותנאי מחקר מעולים. בנוסף, התכנית כוללת קורסים רלוונטיים וכתיבת עבודת דוקטורט שתותאם באופן אישי לכל מועמד. הפקולטה תעניק פרסים כספיים לדוקטורנטים שיפרסמו מאמרים בכתבי עת, או שיציגו מאמרים בכנסים. קיימת אפשרות לתוספת מלגות מהמנחה באישור המנחה. כמו כן, במהלך הלימודים ניתן להשתלב במערך ההוראה של הפקולטה להנדסה.

בלימודי תואר שלישי ניתן להתמחות בתחומים הבאים:

תקשורת סטטיסטית ותורת האינפורמציה:  קידוד מודלוציה, דטקציה ושערוך בערוצים מרובי כניסות/יציאות, שימושי תורת המשחקים ותורת האופטימיזציה להקצאת משאבים בערוצי תקשורת, קידוד בנוכחות אינפורמציית צד, קידוד ופענוח במודלים שונים של ערוצים מרובי משתמשים, קודים על גרפים ושימושיהם.

עיבוד אותות: עיבוד אותות תקשורת, עיבוד אותות רדיו, מערכי חיישנים, רשתות חיישנים, עיבוד אותות מכ"ם, תקשורת קווית ואלחוטית, עיבוד אותות מסתגל, עבוד אותות אקוסטיים, עיבוד אותות דבור, למידת מכונה, עיבוד תמונות.

אלקטרו- אופטיקה: סופר רזולוציה ומערכות דימות, עיצוב אלומה, חישת תלת מימד, עיבוד מידע אופטי, אלמנטים אופטיים דיפרקטיביים, מיקרוסקופיה אופטית, ננו-פוטוניקה, התקנים אלקטרו-אופטיים, התקנים אופטיים בסיליקון, תקשורת אופטית, התקני סיבים, פוטוניקת מיקרו-גל.

ננו- אלקטרוניקה: אמינות ותוחלת חיים בהתקנים ומערכות מיקרו-אלקטרוניקה. ביו- חיישנים משולבים, מזעור של  מערכות חישה.

הנדסת מחשבים:  תיב"ם, מערכות fault tolerant, מערכות בעלות יכולת הבראה עצמית,  קודים למערכות מחשב,  שיטות ספקטרליות לתכן לוגי, שיטות דקומפוזיציה, אופטימיזציה של דיאגרמות החלטה, מערכות  QCA,  אופטימיזציה של מעגלי VLSI, מיפוי טכנולוגיות ייצור ב- VLSI, אופטימיזצית מוליכים, תקשורת מחשבים מהירות, רשתות peer-to-peer,רשתות תקשורת ניידות.·   

ביו- הנדסה:  ננו-הנדסה לשימושים ביולוגיים ורפואיים,  פיתוח כלים להחדרת חלבונים ותרופות,  התפתחות מערכות עצבים, פיתוח שתלים, מיקרו-סקופיה מתקדמת.    
 

מסלולי לימוד לתואר שלישי בהנדסת חשמל:

מסלול רגיל - מיועד לבעלי תואר שני (M.Sc) שסיימו את עבודת התיזה בציון הכללי של לפחות "טוב מאוד".
מסלול משולב - מיועד לסטודנטים מצטיינים המשלבים לימודי תואר שני עם לימודי תואר שלישי.
מסלול ישיר - מיועד לבוגרי תואר ראשון בהצטיינות, בעלי הישגים אקדמיים בולטים, הממשיכים את לימודיהם ישירות לתואר השלישי עם תום לימודי התואר הראשון.

לחוברת פרטי מידע של ביה"ס ללימודים מתקדמים  לחצו כאן

לעלון בנושא לימודי תואר שני בפקולטה להנדסה לחץ כאן

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף אודות תארים מתקדמים בהנדסה, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר