הנדסת חשמל- מוסיקה

תואר ראשון מורחב בהנדסת חשמל, משולב במוסיקה

עולם המוסיקה עובר שינויים רבים בשנים האחרונות עם שילובן של טכנולוגיות מתקדמות בעבודת המוסיקאי. כלים טכנולוגיים מהווים חלק בלתי נפרד מתהליכי היצירה, הביצוע וההפקה המוסיקליים. טכנולוגיה מוסיקלית הופכת להיות גורם מכריע ביכולתו של המוסיקאי לתקשר עם הקהל שלו. בד בבד אימץ עולם המחקר בתחום עיבוד האותות את נושא המוסיקה לחיקו ומפתח אלגוריתמים מתקדמים לעיבוד, אחזור והשמעה של מוסיקה.

הממשק שבין שני התחומים הפך להיות חלק מחיי היומיום של חובבי מוסיקה מכל הסוגים ומכל הרמות. טכניקות דחיסה מתקדמות הופכת את המוסיקה האהובה עלינו לזמינה בלחיצה אחת; אפליקציות כגון Shazam מאפשרות לנו לזהות שיר לו האזנו באקראי בהאזנה לרדיו; Pandora תמליץ לנו על שירים דומים; ו-Bloom  תאפשר לנו ליצור מוסיקה מקורית בסגנון מוסיקה אותה אנחנו אוהבים. תוכנות אינטראקטיביות מהוות גם כלי עזר חשוב לנגנים, מרמת המתחילים, שיכולים להיעזר בתוכנות מגוונות ללימוד כלים, ועד לרמת מבצעים מקצועיים שנעזרים ב"עמודי תווים" וירטואליים, החוסכים את הצורך להתעסק בהפיכת דפים בזמן הביצוע.

הפקולטה להנדסה והמחלקה למוסיקה מציעות תכנית לימודים משולבת ייחודית. בוגרי התכנית יקבלו תואר "מורחב" בהנדסה ו"ראשי" במוסיקה במסלול טכנולוגיות מוסיקליות. הסטודנטים ידרשו לבחור במסגרת לימודיהם את המסלול עיבוד אותות (שהוא אחד המסלולים בפקולטה). כמו כן, יחויבו הסטודנטים לבצע את פרויקט הגמר במעבדה לעיבוד אותות מתוך רשימה של פרויקטים שתוצע במשותף ע"י המסלול וע"י המחלקה למוסיקה, ובהנחייה משותפת של חברי סגל משתי התוכניות.

במסגרת התואר במוסיקה ישלימו בוגרי התכנית תואר במסגרת "טכנולוגיות מוסיקליות", המקנה רקע מפורט בתחום תיאוריה והיסטוריה של המוסיקה ובנוסף קורסים תאורטיים ומעשיים באקוסטיקה וקוגניציה מוסיקאלית, בניית כלים מוסיקאליים דיגיטליים, תכנות למערכות מוסיקליות אינטראקטיביות, הפקה ועבודת אולפן, ועוד.

בוגרי התואר בהנדסת חשמל יקבלו תואר מלא בהנדסת חשמל ועל כן פתוחים בפניהם כל תחומי העיסוק בתחום בתעשיה וכל מסלולי התארים המתקדמים. בוגרי מוסיקה יקבלו תואר ראשי במוסיקה, וההתמחות ההנדסית שלהם תקנה להם יתרון בולט בהשתלבות בתחום הפורח של מוסיקה וטכנולוגיה, כמו גם בתארים מתקדמים במוסיקה. בפרט, יקנה המסלול רקע מצוין לתארים מתקדמים בתחום ההקלטה. 

לתכניות הלימודים במגמת הנדסת חשמל- מוסיקה לחץ כאן

לקבלת מידע נוסף:

  

Phone number טל: 03-5317733 שלוחה 1

link to whatsup

052-8745042   WhatsApp: 052-3956306
Email Icon Engineering.Faculty@biu.ac.il
Facebook Logo https://www.facebook.com/Engineering.biu

תאריך עדכון אחרון : 04/12/2022