English שלחו לחבר

מה חדש

 • ברכות לשרה מאיר שזכתה במלגה לתואר שני מחקרי לנשים מצטיינות בתחומי ההיי-טק

  ברכות לשרה מאיר שזכתה במלגה לתואר שני מחקרי לנשים מצטיינות בתחומי ההיי-טק

  ברכות לשרה מאיר, שזוכה במלגה לתואר שני מחקרי לנשים מצטיינות בתחומי ההיי-טק מטעם המועצה להשכלה גבוהה, בסך 60 אלף שקלים.

  שרה, בת 25, היא סטודנטית לתואר שני בהנדסת חשמל בפקולטה להנדסה בבר אילן במסלול אלקטרואופטיקה. "המעבדה שלנו עוסקת באופטיקה זמנית, והנושאים שאני מתמקדת בהם הם חקר של יצירה ספונטנית של פולסים ואינטרפרומטריה זמנית", היא מספרת. "במהלך השנתיים האחרונות חקרתי הגברה של אותות המיועדים לתקשורת קוונטית מתקדמת ופיתחתי דרך לשפר את איכות האות הקוונטי. תקשורת קוונטית יכולה לבצע מהפכה בכל תחומי החיים שלנו והגברה של האותות היא קריטית לתקשורת ארוכת טווח.

  "אני רוצה להודות לפרופסור מוטי פרידמן, המנחה שלי כבר למעלה מארבע שנים, שדחף אותי ללמוד ולהצליח, אפשר לי להתחיל לחקור בשלב מוקדם של התואר הראשון ולימד אותי רבות.

  לצוות האנושי והמקצועי ולראש מנהל הפקולטה, הגב' דינה ימיני שקיבלו אותי בזרועות פתוחות למרות הדרך השונה שלי. ולפקולטה להנדסה שהייתה הבית שלי בשנים האחרונות ותמשיך להיות, אני גאה ומאושרת להיות שייכת למקום הזה".

 • ערב הדלקת נרות בפקולטה

  ערב הדלקת נרות בפקולטה

  הנכם מוזמנים להדלקת נרות בפקולטה
  ביום שלישי, 30.11.21 בשעה 17:30
  יהיה סופגניות והרבה אווירה טובה

  חג שמח מצוות הפקולטה

 • תודה שבאתם לתרום דם

  תודה שבאתם לתרום דם

  כל הכבוד לכל הסטודנטים שהגיעו לתרום דם בפקולטה להנדסה, תודה גדולה למועצת ההנדסה ומד"א

 • The International hybrid Conference by the GenPro Consortium on RISC-V Technologies

  יום עיון היברידי בינלאומי של מאגד GenPro בנושא טכנולוגיית RISC-V

  ב-17 בנובמבר התקיים בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן, יום עיון היברידי בינלאומי של מאגד GenPro בנושא טכנולוגיית .RISC-V במאגד שותפות אנבידיה (לשעבר מלאנוקס), סיווה, DSPG, ווסטרן דיגיטל, סטיקספיי וכן חוקרים ממספר אוניברסיטאות - בר אילן, הטכניון, תל אביב, ובן גוריון.

  מאגד GenPro פעל במסגרת תוכנית המאגדים של רשות החדשנות, הציג בכנס את טכנולוגיות ה-RISC-V שפיתח ומציע לתעשייה הישראלית מעבד מתקדם ללא עלות.

  המאגד משלים בימים אלה שלוש שנות מו"פ במהלכן פותחו שני סוגים של יחידת עיבוד מרכזית - CPU. אחת עבור יישומים של האינטרנט של הדברים (IoT), בעלת ביצועים טובים בהספק נמוך, ושנייה בעלת ביצועים גבוהים ליישומים כבדים יותר כולל לינוקס. 

  המאגד מציע דרך מעבדת Enics באוניברסיטת בר אילן, תכנון מלא לגרסת מעבד RISC-V בהספק נמוך שיוצר בסיליקון ונבדק במעבדה.

  בכנס הציגו מרצים בכירים מהארץ ומהעולם, בהם נציגי רשות החדשנות, דרור גולדנברג, סגן נשיא בכיר לארכיטקטורת תוכנה ב-NVIDIA  ; זבונימיר בנדיץ’, דירקטור בכיר ב- Western Digitalוחבר דירקטוריון ב-RISC-V International ויו”ר ארגון CHIPS Alliance, וכן פרופ’ לוקה בניני, העומד בראש קבוצת הדיגיטל ב-ETHZ.

  כתבה אודות המאגד באתר Geektime

  תוכנית הכנס

 • אירועים קרובים

  אירועים קרובים

  • יום שלישי, 23.11 תיערך בפקולטה התרמת דם (כי מי לא רוצה לקבל טרופית...). המועד הסופי נתון לשינוי - אנא התעדכנו במועד הסופי בעמוד הפייסבוק של מועצת הסטודנטים.
  • יום רביעי, 24.11 נקרין על מסך ענק את המשחק של פריס סן ז'רמן נגד מנצ'סטר סיטי, במסגרת ליגת האלופות. כולל פופקורן ושתייה.
  • יום שני, 29.11 נערוך בפקולטה טקס הדלקת נרות לכבוד חנוכה. כולל כיבוד הולם.
  • יום שלישי, 14.12 לפתוח יומנים בבקשה! יערך ערב מחלקה כיפי במיוחד בפקולטה להנדסה. פרטים נוספים יפורסמו בהמשך.
 • פסכיף לסופ"ש שמח

  פסכיף לסופ"ש שמח

  ביום רביעי ה-10.11 נערכה בפקולטה לראשונה הפסכיף, בסימן סופ"ש שמח. במפגש, שנערך בשעה 18:30 בלובי הפקולטה. הוגשו מאפים ושתייה חמה, ונוגנה מוזיקה לאווירה טובה. התכנון הוא להפוך את המפגש הזה למסורת.
   

 • מידע במהירות האור

  מידע במהירות האור

  כדי שנוכל לשחק במשחקי רשת, לסמן לייקים לחברינו מעבר לים ולהעביר מידע במהירות לכל מקום בכדור הארץ, דרושה תשתית טכנולוגית מורכבת ומהירה במיוחד, כמו האור. איך משמש האור להעברת מידע? פרופ' אבי צדוק מספר בבר-דעת, הפודקאסט של אוניברסיטת בר-אילן, את סיפורם של הלייזר והסיב האופטי 

  להאזנה לפודקאסט>>

 • “I was captivated by the beauty of math”

  "נשביתי ביופי של המתמטיקה"

  אחרי שעשה תואר ראשון כפול במתמטיקה ובביולוגיה, חקר אופטימיזציה של יהלומים ואפיין תת-קבוצה של בעיות תכנות בשלמים, התמחה ד"ר ניר הלמן בתכנות דינמי סטוכסטי, במסגרת תחום חקר הביצועים. הכירו את חבר הסגל החדש במסלול להנדסת תעשייה ומערכות מידע

 • קול קורא לפרסי הצטיינות של חברת Apple

  קול קורא לפרסי הצטיינות של חברת Apple

  חברת Apple מזמינה אתכם/ן סטודנטים מצטיינים/ות להנדסת חשמל ומחשבים להגיש את מועמדותכם/ן לפרסי הצטיינות בסך 5,000 ש"ח. הענקת הפרסים תערך במסגרת אירוע של חברת Apple אשר פרטיו יפורסמו בהמשך.

  מועד אחרון להגשת מועמדות 2.12.21

  לפרטים נוספים והרשמה>>

 • מינוי פרופ' אבי צדוק כחבר בוועדת ההיגוי לקשרי אקדמיה-ממשל

  מינוי פרופ' אבי צדוק כחבר בוועדת ההיגוי לקשרי אקדמיה-ממשל

  ברכות לפרופ' אבי צדוק, ראש המסלול לאלקטרואופטיקה, על מינויו כחבר בוועדת ההיגוי לקשרי אקדמיה-ממשל.
   

 • הזמנה ליום הפתוח היברידי לתוכנית בהנדסת תעשייה ומערכות מידע

  הזמנה ליום הפתוח לתוכנית בהנדסת תעשייה ומערכות מידע

  מוזמנים ליום הפתוח היברידי לתוכנית בהנדסת תעשייה ומערכות מידע ב-11.11 בין השעות 17:30-18:30,
  התוכנית היחידה בארץ המציעה תואר ראשון אוניברסיטאי בהנדסת תעשייה ומערכות מידע. בואו לקבל את הכלים הטובים ביותר לניהול אנשים, תהליכים, מידע וטכנולוגיה. לפרטים והרשמה - נא שלחו מייל עם שם מלא, טלפון ומייל לכתובת הבאה: engineering.faculty@biu.ac.il

 • Machino and The Matrix

  מאשינו והמטריקס

  מאשינו, המחשב חובב הסרטים של פרופ' צביקה לוטקר, מתכונן למסיבת יום ההולדת של המחשב הוותיק 81ZX, ומכין למסיבה ניתוח מיוחד על הסרט "מטריקס", כולל זווית מעניינת על הנושא בו עוסק הסרט ומענה על השאלה שמטרידה את כל חובבי הקולנוע: האם ניאו הוא אכן האחד?

 • גיוס חברות וחברי סגל עבור המסלול להנדסת תעשייה ומערכות מידע בפקולטה להנדסה

  גיוס חברות וחברי סגל עבור המסלול להנדסת תעשייה ומערכות מידע בפקולטה להנדסה

  אנו מגייסים חברות וחברי סגל עבור המסלול להנדסת תעשייה ומערכות מידע בפקולטה להנדסה.
  המועמד או המועמדת האידאליים יהיו בעלי רקע ועניין מחקרי באחד או יותר מהתחומים הבאים: מערכות מידע, חקר ביצועים, רובוטיקה, בינה מלאכותית והנדסת תעשייה, או תחומים קרובים.

  לפרטים נוספים ושליחת קורות חיים ←

 • Pleased to meet you: Dr. Boris Desiatov

  נעים להכיר: ד"ר בוריס דסיאטוב

  ד"ר דסיאטוב מקים מעבדה ניסיונית באלקטרואופטיקה, עם התמחות באופטיקה קוונטית, ומנסה לרתום את התכונות של האור ולהשתמש בהן לטובת האנושות. להמשך קריאה>>

 • ברכות לתסנים עואודה ואסתר בטיטו

  ברכות לתסנים עואודה ואסתר בטיטו

  ברכות לתסנים עואודה ואסתר בטיטו, על זכייתן בתכנית המלגות של אינטל לקידום מצוינות וגיוון לסטודנטיות ולסטודנטים במקצועת ההנדסה והמדעים. תסנים ואסתר, הלומדות לתואר ראשון בפקולטה, זכו כל אחת במלגה בסך 10,000 שקל, והן שתיים מתוך 3 זוכות באוניברסיטה כולה.