English שלחו לחבר

מה חדש

 • New from the Faculty of Engineering: Hardware and Chip Design Engineering

  חדש בפקולטה להנדסה: המגמה להנדסת תכן חומרה ושבבים

  מתעניינים בטכנולוגיות החומרה המתקדמות ביותר בעולם? המגמה החדשה מאפשרת להתמקד בחומרת מחשבים, מתכנון מעגלים, דרך ארכיטקטורת מחשבים ועד למערכת ההפעלה. בוגרי המגמה יוכלו להשתלב בקלות בחברות הטכנולוגיה המובילות בעולם.

 • Study in the EU? This could be you!

  הופה! אני לומד באירופה!

  ארסמוס פלוס, תוכנית חילופי הסטודנטים של בית הספר הבינלאומי באוניברסיטת בר אילן, מממנת חילופי סטודנטים בכל התארים עם מוסדות אקדמיים נבחרים באירופה. דניאל שובל, ראש התוכנית מטעם בית הספר הבינלאומי, מפציר בכם להגיש מועמדות.

 • מלגות ופרסים

  מלגות ופרסים

  ברכות לאריאל אשכנזי על זכייתו במלגה היוקרתית לדוקטורנטים מצטיינים במדע וטכנולוגיה קוונטיים מטעם הות"ת. אשכנזי עושה את עבודת המחקר שלו במשותף אצל פרופ' דרור פיקסלר וד"ר אלי כהן, והמלגה מבוססת על הישגיו בתואר השני כמו גם על נושא המחקר שלו: פוטונים שזורים רחבי פס לטובת יישומים קוונטים מתקדמים.

 • נערה עם עגיל נוירונים: מוזיאון חדש לאמנות וננוטכנולוגיה - כתבה בכלכליסט

  נערה עם עגיל נוירונים: מוזיאון חדש לאמנות וננוטכנולוגיה - כתבה בכלכליסט

  הבשורה הכי עכשווית בשדה האמנות מגיעה מכיוונו של מדען. פרופ' יובל גרעיני, ראש המכון לננוטכנולוגיה באוניברסיטת בר־אילן בעברו, הקים בתחומי הקמפוס מוזיאון לאמנות וננוטכנולוגיה המציג שיתוף פעולה ייחודי בין מדענים לאמנים שממחישים ביצירותיהם המשותפות תופעות מדעיות.

  להמשך קריאה באתר כלכליסט >>

 • Like the Cheshire Cat

  כמו חתול צ'שייר

  ממש כמו החתול שנעלם אבל חיוכו נשאר אחריו – כך יכולים חלקיקים קוונטיים להשאיר חותם, גם כשהם לא נמצאים שם. שימוש באפקט זה לטובת תקשורת קוונטית פורסם במאמר חדש של ד"ר אליהו כהן ושותפים

 • כתבה בעיתון ידיעות אחרונות על ההקאתון שנערך בפקולטה

  כתבה בעיתון ידיעות אחרונות על ההקאתון שנערך בפקולטה

  גם ב"ידיעות אחרונות" התרשמו מההאקתון שנערך בפקולטה להנדסה ודיווחו עליו בהרחבה.
  לקריאת הכתבה כנסו לכתבה באתר YNET>>
   

 • "אכפת להם מאוד ממדע"

  "אכפת להם מאוד ממדע"

  סטודנטים מארה"ב ומארגנטינה מגיעים להתמחות בת 6 שבועות במעבדות המחקר של בר-אילן במסגרת שת"פ עם ישיבה יוניברסיטי, המוסד האקדמי הוותיק מניו יורק. 

 • מלגות ופרסים

  מלגות ופרסים

  ברכות לפרופ' יוסי שור, שמונה לעורך (Associated Editor) במגזין היוקרתי IEEE Solid State Circuits Letters, שנחשב לאחד המגזינים המובילים בעולם בנושא מעגלים אלקטרוניים. פרופ' שור יכהן בתפקיד 3 שנים.


  ברכות ליצחק שיפמן, שזכה בפרס הרקטור לסטודנטים מצטיינים לשנת 2021. שיפמן הוא סטודנט לתואר שלישי במעבדה של פרופ' יוסי שור, והמחקר שלו עוסק במעגלים אנלוגיים דלי אנרגיה.


  ברכות לד"ר גונן זינגר שזכה במענק מחקרי מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה. המחקר יעסוק בהערכת אפקטיביות תוספת זמן הניתנת לסטודנטים עם לקויות למידה, תוך שימוש באלגוריתמים חדשניים מבוססי עצי החלטות.


  ברכות לד"ר ניר הלמן, שהצטרף לפקולטה להנדסה בינואר השנה, ולסטודנט שלו צבי אלון, על  הזכייה בפרס מחרז לסטודנטים מטעם האגודה הישראלית לחקר ביצועים (איל"ב). הפרס מוענק עבור עבודתם המשותפת: Automatic generation of FPTASes for stochastic monotone dynamic programs made easier

 • הזמנה למפגש חגיגי פרונטלי לפתיחת שנה א' תשפ"ב

  הזמנה למפגש חגיגי פרונטלי לפתיחת שנה א' תשפ"ב

  ההרשמה לשנת הלימודים לתואר ראשון בפקולטה להנדסה בבר-אילן בעיצומה. הצטרפו אלינו לאירוע פתיחת השנה שיתקיים ב-8.8 בשעה 16:30 ובו תקבלו את כל המידע לשנה א' בפקולטה להנדסה.

  להרשמה לאירוע>>

 • אולה ברגמו

  אולה ברגמו

  שיתוף פעולה אקדמי חדש עם אונ' ברגמו, שזכה למענק של תוכנית ארסמוס, נחנך בביקור של חמישה ימים שערך צוות מהפקולטה במקום

 • ויוה איטליה: הגר כפרי בדרך לסמסטר במילאנו

  ויוה איטליה: הגר כפרי בדרך לסמסטר במילאנו

  כפרי, תלמידת שנה ג' בפקולטה, נוסעת לפוליטכניקו מילאנו במסגרת תוכנית חילופי הסטודנטים ארסמוס פלוס, והיא תתמקד בקורסים המשלבים הנדסה ומוזיקה

 • כתבה במגזין נשים על קבוצת המחקר של ד"ר אלי כהן

  כתבה במגזין נשים על קבוצת המחקר של ד"ר אלי כהן

  במגזין "נשים" מקדישים כתבה לקבוצת המחקר התוססת של ד"ר אלי כהן

 • הושק המוזיאון ע"ש פטר לאמנות ולמדעי הננו

  הושק המוזיאון ע"ש פטר לאמנות ולמדעי הננו

  המוזיאון ע"ש פטר לאמנות ולמדעי הננו נפתח עם התערוכה "שפות חדשות". התערוכות המוצגות במוזיאון הן תוצאה של עבודה ארוכה ומשותפת בין אמנים ובין חוקרים ממכון הננו. המוזיאון פתוח למבקרים, עם סיורים מודרכים בלבד.

  אתר מוזיאון הננו במכון לננו טכנולוגיה באוניברסיטת בר-אילן>>

  להזמנת כרטיסים >>

 • גלאי חדשני לשיפור ראיית לילה

  גלאי חדשני לשיפור ראיית לילה

  במחקר שבוצע במעבדה של פרופ' דורון נווה בפקולטה להנדסה, פותח פיקסל רגיש לאור, שיכול לשמש כרכיב ליבה במערכות ראיית הלילה. החידוש עשוי לחולל מהפכה בתחום הראייה בתנאי תאורה קשים, ולהוביל להוזלה ניכרת במחיר הציוד בתחום.

  להמשך קריאה>>

 • מיני-האקתון במקום פרויקט גמר

  מיני-האקתון במקום פרויקט גמר

  האירוע נערך במסגרת פרויקט הסיום של הקורס "עקרונות תכנון מערכות דיגיטליות" של פרופ' אדם תימן. הסטודנטים התבקשו לתכנן אלגוריתם לעיבוד תמונה, אשר ירוץ על חומרה שהם עצמם יפתחו, וביום האירוע עצמו להפעילו על חומרת FPGA

  לצפייה בתמונות>>