התמחות בתקשורת - הנדסת מערכות תקשורת

הנדסת חשמל יום פתוח באינטל

הקורסים בתחום הנדסת מערכות תקשורת עוסקים במאפיינים הסטטיסטיים של מערכות תקשורת ועקרונות התכנון של מערכת תקשורת להשגת ביצועים אופטימליים. המקצוע "אותות אקראיים ורעש" מכין את הרקע הנדרש לטפול בתהליכים אקראיים ובמעבר רעש דרך מערכות שונות. המקצוע "תקשורת ספרתית 1" עוסק בשיטות אפנון וגילוי אופטימלי של אינפורמציה ספרתית. המקצוע "תקשורת ספרתית 2" עוסק  ביצוג אותות ע"י עוטפת קומפלקסית בפס בסיס, פתרונות להפרעה בין  סימנית בעזרת שוויינים מסוגים שונים , וקידוד ופענוח  של צופני קונבולציה. המקצוע "תקשורת אנלוגית" עוסק בשיטות אפנון להעברת אותות אינפורמציה רציפים ובהשפעת הרעש בקליטה על איכות האות בתפוקת המקלט. המקצוע "מבוא לתורת הצפינה" עוסק בשיטות אלגבריות לצפינה ופענוח של אינפורמציה ספרתית מתוך מטרה לשפר את אמינות מערכת התקשורת.

קורסים במסלול התמחות הנדסת מערכות תקשורת

בין המקצועות הנלמדים במסגרת לימודי הנדסת מערכות תקשורת ניתן לציין את הבאים:

קורסי חובה במסלול הנדסת מערכות תקשורת:

תקשורת ספרתית 1
מעבדה מתקדמת בתקשורת

רשתות מחשבים ואינטרנט 1
עיבוד ספרתי של אותות 1
תקשורת ספרתית 2

קורסי בחירה במסלול הנדסת מערכות תקשורת:

מבוא לקידוד תקשורת ספרתית
אלגוריתמים סטטיסטים לעיבוד אותות

תקשורת אנלוגית
​רשתות מחשבים ואינטרנט 2

תקשורת אופטית
טכניקות קליטה ושידור
תורת האינפורמציה
מודלים וניתוח מתמטי של רשתות

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף בנושא לימודי הנדסת מערכות תקשורת, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

למידע על התמחויות נוספות בתוכנית הנדסת חשמל חד חוגי – לחץ כאן

לימודי הנדסת מערכות תקשורת

הנדסת מערכות תקשורת נמצאת בלב ליבה של הקידמה והחדשנות, כשהיא משלבת בין עקרונות מהנדסת חשמל ומדעי המחשב. הנדסת מערכות תקשורת היא הכרחית בתכנון, ניתוח ושיפור רשתות המאפשרות אינטראקציה שבין אדם לבין מכונה, היא מעצבת ומשכללת את מערכות התקשורת שהפכו מזמן לחלק אינטגרלי מחיינו - החל מהתקשורת הסלולרית והתקשורת האלחוטית (Wi-Fi) דרך התקשורת בכבלים, בדואר קולי, באינטרנט, בטלוויזיה ועד מכוניות אוטונומיות, מטוסים, לוויינים ומל"טים.

הידע והמומחיות שרוכשים הסטודנטים במסגרת לימודי הנדסת מערכות תקשורת חיוניים לשמירה ולקידום התשתיות שהפכו לעמוד השדרה של הכלכלה המודרנית, כאשר תחום הנדסת מערכות תקשורת ממלא תפקיד מרכזי בהנעת חדשנות טכנולוגית ובמתן מענה לאתגרים חברתיים. מהנדסי תקשורת משפרים קישוריות גלובלית ושיתוף פעולה מרחוק, את שירותי הבריאות, התחבורה, האנרגיה והניטור סביבתי, הם מעורבים בתגובה לאסונות ובפיתוח פתרונות חדשניים לסוגיות חברתיות דוחקות.

לאור הצמיחה העצומה בענף מערכות התקשורת ולנוכח העבודה שמערכות התקשרות הופכות מורכבות יותר, חברות וארגונים נדרשים כל העת לפתח, להטמיע ולשדרג למערכות התקשורת העדכניות ביותר הזמינות כיום, מה שמגביר עוד יותר את הביקוש למהנדסי מערכות תקשורת מומחים. בוגרי הנדסת מערכות תקשורת מבוקשים מאוד בתעשיות השונות, מטלקומיוניקציה ועד ענפי התעופה והחלל. מערך הכלים, הידע והמיומנויות הרב-תכליתיים שלהם מאפשרים להם לבחור מבין שפע של נתיבי קריירה מפיתוח תקשורת לוויינית ואבטחת רשת ועד לפיתוח פלטפורמות למדיה החברתית של הדור  הבא.

התמחות בהנדסת מערכות תקשורת במסגרת תואר ראשון בהנדסת חשמל

אם אתם מתעניינים בלימודי הנדסת מערכות תקשורת, כדאי לדעת שהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן מציעה התמחות ייעודית בתקשורת במסגרת תואר ראשון בהנדסת חשמל. לימודי הנדסת מערכות תקשורת נועדו להכשיר מהנדסים מיומנים, מקצועיים ועצמאיים המובילים בתכנון, פיתוח והטמעה של טכנולוגיות חדשות בתחום מערכות התקשורת.

במהלך לימודי הנדסת מערכות תקשורת לומדים הסטודנטים על המרכיבים השונים במערכות תקשורת מורכבות ומתמקדים בכל מחזור החיים של המערכות - משלבי האפיון והתכנון דרך שלבי הפיתוח והטמעה ועד לתחזוקה, שכלול ושדרוג של מגוון מערכות תקשורת.

במהלך התואר משלימים הסטודנטים פרויקט גמר. פרויקט זה מאפשר לסטודנטים ולסטודנטיות ליישם את הידע שצברו ולרתום אותו לפתרון של אתגר הנדסי או מחקרי. את העבודה על פרויקט הגמר מלווה חבר סגל בכיר מהפקולטה להנדסה.

במתחם המפואר והחדיש של הפקולטה להנדסה, עומדות לרשות הסטודנטים מגוון מעבדות מתקדמות המצוידות להפליא במיטב הציוד הטכנולוגי העכשווי. בין המעבדות: מעבדת הרובוטיקה, המעבדה לסופר רזולוציה ודימות, מעבדת VLSI Design Lab, והמעבדה לעיבוד דיבור שהיא היחידה מסוגה בישראל ומהבודדות הקיימות בעולם.

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף בנושא לימודי הנדסת מערכות תקשורת, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

 

תאריך עדכון אחרון : 21/06/2024