לימודי הנדסת תעשייה ומערכות מידע

אם חיפשתם ללמוד הנדסת מערכות מידע, הפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן מקיימת מסלול לימודי הנדסת תעשיה ומערכות מידע לתואר ראשון. לימודי הנדסת מערכות מידע בד בבד עם לימודי הנדסת תעשייה נועדו לספק לסטודנטים בסיס אקדמי מוצק וארגז כלים מקיף, ולהכין את הבוגרים לאתגרים עימם מתמודדים עסקים, חברות, תאגידים ואף ממשלות. אז אם יש לכם כושר אנליטי מצוין ויכולות כמותיות ואתם מתעניינים בהתנהגות האנושית ובאינטראקציה שלה עם ארגונים, תהליכים, טכנולוגיות ומערכות, לימודי הנדסת מערכות מידע בבר-אילן הוא המסלול עבורכם.

מה זה הנדסת מערכות מידע?

באשר לשאלה הרווחת מה זה הנדסת מערכות מידע, ובכן, התשובה היא שהנדסת מערכות מידע אינה מסתכמת במחשבים. מהנדס מערכות מידע עוסק בשאלה כיצד ניתן לרתום את הטכנולוגיה ומשאבי הארגון כדי לספק את המידע הדרוש על מנת שהארגון ישיג את מטרותיו. ומאחר שלכל ארגון יש את האילוצים, הצרכים, הדרישות ואת המאפיינים הייחודים לו, הטמעה מוצלחת של מערכות מידע מחייבת הבנה מעמיקה גם בתהליכים ארגוניים, בניהול המשאב האנושי, בניהול ובקרת איכות, בתפעול, בלוגיסטיקה, בשרשראות אספקה, בייצור, בעבודה עם ציוד וחומרים ובשימור ידע ארגוני. בדיוק מסיבה זו מהנדסי מערכות מידע הם אנשי אשכולות, בעלי יכולות סינרגטיות, הבקיאים ברפרטואר רחב של תחומים.

לקבלת פרטים נוספים על אודות לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון או להרשמה ללימודי תואר בהנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בר-אילן, ניתן לפנות אלינו דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-5317733 | שלוחה 1


תוכנית לימודי הנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בר-אילן

תוכנית הלימודים הכוללת לימודי הנדסת מערכות מידע בפקולטה להנדסה בבר-אילן היא בינתחומית. במהלך לימודי הנדסת מערכות מידע נחשפים הסטודנטים למגוון רחב של תחומי ידע, ומשתתפים בין היתר בקורסים הבאים: 

מבוא להנדסת תוכנה ומחשבים, תורת הקבוצות והלוגיקה, מבני נתונים ואלגוריתמים, תכנות בשפת פייתון, כלכלה, חקר ביצועים, תכנות מונחה עצמים, למידת מכונה, ניהול פיננסי, מערכות מסדי הנתונים, מבוא לפסיכולוגיה, ניתוח ואפיון מערכות מידע, עקרונות השיווק, שיטות בתכן הנדסי, מנשקים והצגת מידע, ניהול שרשראות אספקה, סטטיסטיקה תעשייתית וכלי תכנה, התנהגות ארגונית, מערכות לוגיסטיות, רשתות מחשבים ואינטרנט, תפעול מערכות ייצור ושירות, כריית מידע וכן בקורסים נוספים.

ייחודיות תוכנית תואר בהנדסת מערכות מידע בבר-אילן

תוכנית תואר בהנדסת מערכות מידע בבר-אילן היא ייחודית ומציעה כמה יתרונות מרכזיים:

• התמחות: סטודנטים במסלול הנדסת מערכות מידע בבר-אילן יכולים לבחור את מסלול ההתמחות המועדף עליהם, בהתאם לתחומי העניין שלהם.
• התנסות מעשית: כבר במהלך לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון בבר-אילן מתנסים הסטודנטים בשיטות ובמודלים שנלמדו במהלך התואר - בפרויקטים יישומיים, כאשר פרויקטים יישומיים אלו נערכים בשיתוף פעולה עם חברי סגל או עם עובדים המגיעים מהתעשייה.
• תוכנית מובנית: תוכנית לימודי הנדסת מערכות היא ארבע שנתית, היא מובנית ונחלקת לשתיים: בשנתיים הראשונות ללימודי הנדסת מערכות מידע, רוכשים הסטודנטים בסיס מדעי רחב, המניח את התשתית ללימודים המגיעים שנתיים לאחר מכן. במהלך השנתיים הראשונות במסלול הנדסת מערכות מידע נלמד סטטיסטיקה, מתמטיקה, מבוא לתכנות, ניהול פיננסי, מדעי ההתנהגות וגם כלכלה. בתום השנתיים הראשונות לתואר ולאחר רכישת הבסיס, נעמיק את הידע בנושאים נוספים, ביניהם: מערכות מידע, מדעי הנתונים וחקר ביצועים.
• התקדמות: בוגרי מסלול הנדסת מערכות מידע אשר הצטיינו בלימודיהם האקדמיים, יכולים  להמשיך ללמוד לקראת תארים מתקדמים ולערוך מחקרים אקדמיים המקדמים את הענף.

שפע של אפשרויות תעסוקה פתוחות בפני בוגרי הנדסת מערכות מידע

תוכנית לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון בפקולטה להנדסה בבר-אילן נועדה להכשיר מהנדסים מיומנים ומקצועיים. הבסיס האקדמי הרחב שנרכש במהלך הלימודים וההתנסות המעשית לצד החיבור בין הלימודים האקדמיים בבר-אילן לצרכי התעשיה - מאפשרים לבוגרי תואר בהנדסת מערכות מידע להשתלב בשלל תפקידי מפתח, ופותחים דלת למגוון אפשרויות תעסוקה בשפע של תחומים. בוגרי תואר בהנדסת מערכות מידע יכולים לעסוק בכריית נתונים ולמידת מכונה, בפיתוח מערכות מידע, בניהול פרויקטים, בייעוץ, במסחר אלקטרוני, באפיון תהליכים ובינה עסקית ועוד. בוגרי התוכנית יכולים להיות יזמים ולפתוח עסק עצמאי או להשתלב בחברות המובילות את הכלכלה המקומית או זו הבינלאומית.

תנאי קבלה ללימודי הנדסת מערכות מידע בבר-אילן:

תנאיי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בר-אילן הם: 

•    תעודת בגרות עם ציון של 80 ומעלה ב-5 יח"ל. 
•    ציון של 650 ומעלה בפסיכומטרי (דגש על הרכיב הרב-תחומי).
•    ציון 130 ומעלה ברכיב הכמותי בבחינה הפסיכומטרית.
•    עמידה בציון המשוקלל הנדרש למסלול. 
•    עבור מועמדים חסרי נתונים במקצועות הבגרות במתמטיקה ובפיזיקה, המעוניינים לשפר את נתוני הקבלה שלהם, קיימת אפשרות למכינה מרוכזת.

לקבלת פרטים נוספים על אודות לימודי הנדסת מערכות מידע לתואר ראשון או להרשמה ללימודי תואר בהנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בר-אילן, ניתן לפנות אלינו דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-5317733 | שלוחה 1