תואר בהנדסה: תכניות הלימודים לתואר ראשון בהנדסה

לימודי תואר בהנדסה

בפקולטה להנדסה מתקיימים לימודים לקראת התואר B.Sc בהנדסת חשמל חד חוגי ו- B.Sc בהנדסת מחשבים חד חוגי.

לפרטים ולמידע נוסף


לימודי תואר בהנדסה מיועדים להכשרת מהנדסים בעלי ידע רחב ועדכני אשר ישתלבו בתעשיות הטכנולוגיות עתירות הידע בישראל בתחומי התמחות מגוונים. תוכלו להתחיל בלימודי תואר ראשון בהנדסה במגוון תחומים כגון:


למידע על תנאי מעבר משנה לשנה בתוכניות תואר ראשון בהנדסה:

תנאי מעבר משנה לשנה

לקבלת מידע נוסף בנושא תואר בהנדסה או להרשמה ללימודי תואר ראשון בהנדסה, צרו עימנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

מדוע כדאי ללמוד תואר בהנדסה?

בעולם המונע על טכנולוגיה וחדשנות, תואר בהנדסה מקנה כרטיס כניסה לקריירה מתגמלת המאפשרת לקחת חלק בעיצוב ההווה והעתיד. לימודי תואר ראשון בהנדסה פותחים שער למגוון אינסופי של אפשרויות, הם מציעים הזדמנות לצמיחה מקצועית, אינטלקטואלית ואישית ומאפשרים לעסוק בתחומים שיש להם השפעה משמעותית על כל תחומי החיים.

ללימודי תואר בהנדסה יתרונות רבים:

  • בוגרי תואר ראשון בהנדסה עוסקים במציאת פתרונות מעשיים לכמה מהבעיות המורכבות שניצבות בפני האנושות ולכמה מן האתגרים הדחופים בעולם, כשהם ממציאים מכשירים רפואיים התורמים להצלת חיים, וכאשר הם מפתחים מקורות אנרגיה חלופיים ומייצרים פתרונות לשינויי אקלים.
  • בפני בוגרי תואר בהנדסה פתוחות שפע של אפשרויות תעסוקה מרתקות ובלתי שגרתיות: החל מהנדסת חלל ותעופה, דרך ביו-רפואה, ננו טכנולוגיה ומכניקת קוואנטים, ועד הנדסת מחשב ותחום התשתיות והאנרגיה. מאחר ששפת ההנדסה היא גלובלית, בוגרי תואר בהנדסה יכולים לפתח קריירה מקומית, קריירה בחו"ל או לעבוד בארץ על פרויקטים בינלאומיים. הבוגרים יכולים להיות שכירים המשתלבים בתעשייה עתירת הידע, בהייטק, בשירות הציבורי, כחוקרים באקדמיה וכו' או לפתח קריירה עצמאית כיזמים. כך שכל בוגרת ובוגר לימודי תואר בהנדסה יכולים לבחור את נתיב הקריירה המעניין אותם, המתאים להם וקרוב לליבם.
  • הביקוש לבוגרי תואר ראשון בהנדסה הוא גבוה מאוד, ולפי כל התחזיות הוא צפוי להמשיך להיות גבוה גם בעתיד. ביקוש זה מניח את התשתית להכנסה יציבה, לפוטנציאל השתכרות מהגבוהים במשק ומבטיח את העתיד הפיננסי של הבוגרים.

הישגים יוצאי דופן של בוגרי תואר בהנדסה:

בוגרי תואר בהנדסה מחוללים שינויים ממשיים, והם חתומים על כמה מההישגים המרשימים ויוצאי הדופן בעולמנו. כך למשל:

  • מהנדסים אחראים על היורוטאנל – מנהרת התעלה התת-ימית המקשרת בין צרפת לבין בריטניה, המאפשרת תנועת רכבות הנושאות כלי רכב.
  • גם על טלסקופ החלל האבל אחראים בוגרי לימודי תואר בהנדסה. הטלסקופ הושק ב-1990 וסיפק תמונות עוצרות נשימה ונתונים חיוניים להבנת היקום. מצלמות טלסקופ זה אפשרו להבין למשל את המבנה של כוכבים, גלקסיות וכוכבי לכת.
  • מהנדסים הם אלו שפיתוח את הרקטות הניתנות לשימוש חוזר בחברתו של איילון מאסק, SpaceX
  • בוגרי תואר בהנדסה אמונים גם על פיתוח איי הדקלים לחופי דובאי – איים מרהיבים שנועדו להרחיב את רצועת החוף של העיר ומעוצבים בצורת דקלים, אשר נוצרו באמצעות תכנון הנדסי קפדני ושילוב טונות רבות של חול.
  • מהנדסים הם אלו שבנו את תחנת הכוח ההידראולית בסכר איטייפו, הנמצא בין פרגוואי לבין ברזיל.  תחנה זו מייצרת 14% מהחשמל של ברזיל ו-75% מהחשמל של פרגאווי ונחשבת לאחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות באולם.

לימודי תואר ראשון בהנדסה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן

הפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן היא מהמובילות בארץ בהוראת הנדסה והכשרת מהנדסים והיא נמצאת בחזית הטכנולוגיה, המדע, העשייה והמחקר. בפקולטה להנדסה רפרטואר רחב של מסלולי תואר ראשון בהנדסה ומגוון של תוכניות התמחות ייחודיות בתוך המסלולים (לדוגמה: התמחות בעיבוד וניתוח נתונים או התמחות באבטחת סייבר במסלול הנדסת מחשבים) וכן מגוון מסלולי תואר שני בהנדסה (מחשבים, ביו הנדסה, אלקטרואופטיקה, ננו טכנולוגיה, ננו אלקטרוניקה, עיבוד מידע ומדעי הנתונים). בנוסף מציעה הפקולטה להנדסה מסלולי תואר בהנדסה דו-חוגיים מיוחדים (לדוגמה: הנדסת חשמל ומוזיקה).

עם סגל המרצים בפקולטה להנדסה נמנים חוקרים בעלי מוניטין מפואר ובוגרי אוניברסיטאות יוקרתיות, חלקם זכו בפרסים בינלאומיים. חברי הסגל עתירי ניסיון בהוראה, הם רתומים להצלחת הסטודנטיות והסטודנטים, מלווים אותם, דלתם פתוחה ואוזניהם קשובות.

לימודי תואר בהנדסה משלבים בין לימודים תיאורטיים לבין היישום שלהם בשטח, ולרשות הסטודנטים מגוון מעבדות תרגול חדישות וייחודיות, המשלבות את חזית הטכנולוגיה. בפקולטה להנדסה מעבדת VLSI Design Lab, מעבדת רובוטיקה, מעבדה לסופר רזולוציה ודימות ומעבדה היחידה מסוגה בארץ ומן הבודדות בעולם - לעיבוד דיבור.

 

לקבלת מידע נוסף בנושא תואר בהנדסה או להרשמה ללימודי תואר ראשון בהנדסה, צרו עימנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.