תואר ראשון בהנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה – תואר ראשון B.Sc. חד-חוגי

הנדסת תוכנה נמצאת בלב ליבם של כל הפיתוחים הטכנולוגיים הגלובליים בתחומי האנרגיה והקיימות, האלקטרוניקה, הרכב, החלל והתעופה, הרפואה, המדע, התשתיות ועוד, היא מהווה גורם דומיננטי בכל מערכות חיינו - במוצרים, בניידים ובאפליקציות, ונראה כי עקרונות הנדסת תוכנה, המאפשרים לתכנן, לפתח ולבנות מערכות תוכנה גדולות ומבוזרות, ילוו אותנו גם בעתיד ויעצבו אותו.

הנדסת תוכנה מניחה את התשתית לפיתוח פתרונות חדשניים ויצירתיים. היא מולטי-דיסציפלינרית ומשלבת יסודות מתמטיים, תיאוריה של מדעי המחשב ומימוש של הנדסת מערכות תוכנה מעשיות בעולם האמיתי.

לימודי הנדסת תוכנה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן נועדו להכשיר את הדור הבא של מהנדסי התוכנה, ולאפשר לבוגרים להשתלב במגוון תפקידי מפתח במחקר, בהייטק ובתעשייה עתירת הידע - הן בארץ והן בעולם. תוכנית לימודי הנדסת תוכנה היא ארבע-שנתית, עשירה ונשענת על מגוון תחומי ידע. היא מבוססת על צרכי התעשייה הנוכחים והמשתנים ומותאמת למאה ה-21.

סטודנטים במסלול תואר בהנדסת תוכנה לומדים בקומפלקס חדיש הכולל כיתות, אודיטוריום וספריה אלקטרונית, ולרשות הסטודנטים מגוון מעבדות מחשוב מתקדמות המאובזרות בציוד המציג את חזית הטכנולוגיה.. שיטת ההוראה במסלול הנדסת תוכנה היא היברידית ומשלבת בין הרצאות, מצגות, שיעורי מעבדה, התנסות אישית, עבודה בצוותים, כיתה הפוכה ולמידה אונליין.

במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה באוניברסיטת בר-אילן משלימים הסטודנטים פרויקט גמר, המהווה עבורם פרויקט דגל. הפרויקט נערך בליווי חבר סגל בכיר ובשיתוף עם התעשייה, והוא מעניק הזדמנות ליישם את הידע הנלמד כמו גם להביא לידי ביטוי את המקוריות, החדשנות, היצירתיות וכושר ההמצאה והביצוע של כל סטודנט וסטודנטית. כהכנה לפרויקט ישתתפו הסטודנטים הכל מהשנה השנייה בקורסים פרקטיים לאפיון, פתוח, בדיקה, אימות וניהול פרויקטים בתוכנה.

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף בנושא לימודי הנדסת תוכנה או להרשמה ללימודי תואר בהנדסת תוכנה בפקולטה להנדסה בבר-אילן, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

מטרת לימודי תואר בהנדסת תוכנה B.Sc.

מטרת לימודי תואר בהנדסת תוכנה בפקולטה להנדסה בבר-אילן היא לצייד את הסטודנטים במגוון רחב של כלים, ידע ומיומנויות הנדרשים על מנת להוביל את הפיתוח, העשייה והמחקר בתחום הנדסת התוכנה.

במסגרת לימודי הנדסת תוכנה רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי בתוכנה, חומרה והנדסה, משכללים את הראייה המערכתית הכוללת, את הדיוק ההנדסי והחשיבה היצירתית ויוצאים עם ידע המאפשר לתכנן מערכות גדולות ומורכבות.

תואר בהנדסת תוכנה מקנה ידע מעשי בארגון וניהול פרויקטי תוכנה לאורך כל מחזור חייהם, החל מאפיון ותכנון דרך יישום, עיצוב ופיתוח ועד בדיקת איכות ותחזוקה, וכל זאת תוך מתן כלים להתמודדות עם אתגרים בסביבת מציאות משתנה. בין נושאי הלימוד בתואר: טיפול במאגרי נתונים גדולים, שיטות הצפנה, אבטחת מידע, אלגוריתמיים עמוקים ומורכבים, אלגוריתמיים מבוזרים, מודלים חישוביים, מבנה מחשבים, פיתוח מערכות תוכנה, בינה מלאכותית, מערכות משובצות מחשב, רשתות מחשב ואינטרנט, תחומי יישום כמו קריפטוגרפיה וקידוד, סייבר, תכן לוגי, מבוא לרובוטיקה, למידת מכונה ולמידה עמוקה, נתוני עתק, תבניות תוכנה, תכנות בטוח, תכנות מונחה עצמים, עיבוד שפות טבעיות, מערכות הפעלה, אבטחת תקשוב ועוד.

לימודי הנדסת תוכנה עם מגוון מגמות התמחות לבחירתכם

החל מהשנה הרביעית כל סטודנט וסטודנטית במסלול לימודי הנדסת תוכנה בבר-אילן יבחרו באחת מארבע המגמות הבאות, בהתאם להעדפתם:

  1. מגמת אבטחת המרחב המקוון – במסגרת מגמה זו נלמדים קורסים בתחומי סייבר וחומרה, תאוריה ואלגוריתמים, שפות מודלים וכלים בתוכנה.
  2. מגמת תשתיות תאורטיות למערכות – במסגרת מגמה זו נלמדים קורסים בתחומי סוכנים ובינה מלאכותית, תאוריה ואלגוריתמים, שפות מודלים וכלים בתוכנה.
  3. מגמת עיבוד נתונים ולמידה – במסגרת מגמה זו נלמדים קורסים בתחומי גרפיקה ועיבוד תמונה, סוכנים ובינה מלאכותית, שפות מודלים וכלים בתוכנה.
  4. מגמת רשתות ונתוני עתק - במסגרת מגמה זו נלמדים קורסים בתחומי רשתות וחישוב מבוזר, נתוני עתק, שפות מודלים וכלים בתוכנה.

מבנה תוכנית תואר ראשון בהנדסת תוכנה

  • תוכנית תואר ראשון בהנדסת תוכנה היא ארבע שנתית, ומורכבת מקורסי ליבה ויסוד שהינם קורסי חובה, קורסי בחירה, פרויקט שנתי וקורסים במגמות. מס' נ.ז. המינימלי הנדרש בקורסים הפקולטטיביים בהנדסת תוכנה בתואר ראשון הינו 93.25 נק"ז (ש"ש) לא כולל קורסי יסוד ביהדות, קורס כללי ואנגלית. על הסטודנט למלא אחר חובות אלה כמפורט בתקנון האוניברסיטה. נ״ז חושב ע״י קורסי החובה  78.25 + 15 נק"ז בממוצע ל-3 אפיקי ידע

לפרטים נוספים על תנאי קבלה לחצו כאן

התואר

תעודת הבוגר תהיה "Software Engineering". שם המגמה לא יירשם על גבי התעודה.

לצפייה בתכנית הלימודים בהנדסה תוכנה

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף בנושא לימודי הנדסת תוכנה או להרשמה ללימודי תואר בהנדסת תוכנה בפקולטה להנדסה בבר-אילן, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.