חדשות

 • Gene Sequencing, Fast and Precise

  לרצף את הגנום, בדיוק ובמהירות

  ד"ר ליאוניד יביץ זכה לאחרונה במענק מחקר נדיב של האיחוד האירופי, לפרויקט בן ארבע שנים במסגרתו הוא מפתח אלגוריתמים ושיטת לחישוב בתוך הזיכרון, ליישומים של ביולוגיה חישובית

 • Congratulations, Winners of the TEVA Bio-Innovation Scholarship!

  ברכות לזוכות במלגת טבע לביו חדשנות

  הדוקטורנטיות מיכל דנינו לוי, מהמעבדה של ד"ר שחר אלון, ורעות פלן, מהמעבדה של פרופ' אורית שפי, התקבלו לתוכנית המלגות של חברת טבע לביו-חדשנות לשנה"ל תשפ"ג. תוכנית יוקרתית זו כוללת, בנוסף למלגה נדיבה, גם הנחייה של אנשי מקצוע מהתעשייה, ומטרתה לתמוך ולקדם מחקרים בנושא טיפולים ביולוגיים, תוך שיתוף פעולה בין האקדמיה לתעשייה. אל התוכנית מתקבלים מדי שנה מספר מצומצם של דוקטורנטים מצטיינים מכל הארץ, על בסיס הצטיינות אישית בלימודים ובמחקר המדעי. שתיים מהמתקבלות השנה הן מהפקולטה להנדסה.

 • Cloaking in Memoriam

  הלטה לזכרך

  בוגר הפקולטה משה גמליאל הציע לאקדמיה ללשון עברית מונח מתחום האופטיקה בשמו של דני גונן ז"ל, שנרצח לפני כשמונה שנים. השבוע אישרה ישיבת המליאה של האקדמיה את המונח

 • PhD student by day, author by night

  דוקטורנט ביום. סופר בלילה

  בחודש אוקטובר 2022 התחיל נועם קלוש את הדוקטורט שלו במעבדה של פרופ' הלל קוגלר. מוקדם יותר באותה השנה ראה אור ספרו הראשון, ובימים אלו יוצא קמפיין מימון ההמונים לספרו השני

 • Meet The Neuro Tech - בריינסטורם בר-אילן בשיתוף הפקולטה להנדסה

  Meet The Neuro Tech - בריינסטורם בר-אילן בשיתוף הפקולטה להנדסה

  איך משקפי מציאות מדומה עוזרים למחקר?
  האם ניתן להקליט EEG מחוץ למעבדה?
  מה קדמת הטכנולוגיה הניבה שעוזר לנו לחקור כיום?

  בריינסטורם בר-אילן בשיתוף הפקולטה להנדסה מזמינים אותך לענות על כל כל השאלות האלה בערב Meet The Neuro Tech!
  במהלך הערב תתנסו בטכנולוגיות ובכלים מובילים בחקר המוח ובנוירוטק!🤓

  ⚙️מתי? יום רביעי 25.01.23, בשעה 17:45.
  ⚙️איפה? בניין הנדסה (1104) חדר 329.

  נשמע מדהים, איפה נרשמים?
  ממש כאן: https://forms.gle/6Vt2iqhZcGT5tH7w7

 • סדרת קונצרטים - על מהנדסים, נגנים ומה שבינהם - סיקור ערב קונצרט ראשון

  סדרת קונצרטים - על מהנדסים, נגנים ומה שבינהם - סיקור ערב קונצרט ראשון

  ביום שלישי התקיים באוניברסיטת בר-אילן קונצרט מיוחד במינו, האירוע היה בחסות הפקולטה להנדסה בשיתוף פעולה עם המחלקה למוזיקה כחלק מתכנית העשרה במוזיקה לסטודנטים מצטיינים של "מועדון ה-700" של הפקולטה להנדסה. "מדובר בתכנית מאוד ייחודית, ראשונה מסוגה באוניברסיטה - אולי בכל העולם - של עשייה מוזיקלית של סטודנטים מצטיינים בפקולטה להנדסה במטרה להפוך אותם למהנדסים יצירתיים יותר, בעלי כישורי עבודת צוות טובים יותר.

   

 • קר בחוץ- חם בפקולטה להנדסה, מועצת הנדסה מפנקת עם ערב מרקים
 • הזמנה לקונצרט - "על מהנדסים, נגנים ומה שביניהם"​

  הזמנה לקונצרט - "על מהנדסים, נגנים ומה שביניהם"​

  אתם מוזמנים לקונצרט פותח ביום שלישי, 10/1/22 בשעה 18:00, הראשון מתוך סדרה, המופק בשיתוף פעולה בין הפקולטה להנדסה והמחלקה למוזיקה. סדרת הקונצרטים מיועדת להפרייה הדדית של עולם ההנדסה והמוזיקה בקמפוס, על ידי שילוב הרצאות וקטעי נגינה ברוח פעילות מועדון המוזיקה של תכנית המצטיינים בפקולטה להנדסה.
  את פעילות המועדון מלווים מחקרית פרופ' אסתי עדי-יפה מהמחלקה לחינוך וד"ר שי כהן, ראש התכנית למוזיקה, טכנולוגיה ומדיה חזותית במחלקה למוזיקה.
  הקונצרט הראשון יוחד לרפרטואר לפסנתר בביצוע תלמידי הפסנתר של יפעת זיידל מהקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב (שטריקר). 

  הכניסה היא ללא תשלום, אך נדרשת הרשמה

  להרשמה לאירוע 

  מספר המקומות מוגבל!

 • ברכות לדנה מרקיוויץ, שזכתה במלגה ע"ש זבולון המר מטעם המועצה להשכלה גבוהה

  ברכות לדנה מרקיוויץ, שזכתה במלגה ע"ש זבולון המר מטעם המועצה להשכלה גבוהה

  ברכות לדנה מרקיוויץ, שזכתה במלגה ע"ש זבולון המר מטעם המועצה להשכלה גבוהה.
  דנה, בת 24, במקור מצ'ילה, עושה תואר שני בפקולטה במסלול הביו: "לשנתיים הקרובות אני מתכננת ליהנות מהמחקר שלי".
  "באותה הזדמנות, אשמח להודות לתומר שמעודד ותומך בסטודנטים שלו, אני לומדת הרבה מאוד ושמחה על ההזדמנות להיות חלק ממעבדתו. גם למרצים שלי מהתואר הראשון שהאמינו בי וליוו אותי ובזכותם הגעתי לתואר השני".

 • New from the Faculty of Engineering: The Data Engineering Program

  חדש בפקולטה להנדסה: התוכנית להנדסת נתונים

  התוכנית החדשנית והייחודית תיפתח כבר בסמסטר ב' של שנת הלימודים הנוכחית. פרופ' שרון גנות, שיעמוד בראש התוכנית, מספר למי היא מתאימה ולמה כדאי ללמוד בה.

 • ערב הדלקת נרות בפקולטה

  ערב הדלקת נרות בפקולטה

  הפקולטה מאחלת חג חנוכה שמח לכל הסטודנטים.
  הנה כמה תמונות מהדלקת נרות שהתקיימה אתמול בפקולטה

  ערב הדלקת נרות

 • איך פורצים לטלפון בשלושה שלבים

  איך פורצים לטלפון בשלושה שלבים

  אירוע פתיחת השנה של התוכנית להנדסת מחשבים כלל הרצאה מרתקת על שימוש בכלי סייבר מתקדמים למטרות מודיעיניות, ועל הצד המעניין והמורכב של הטכנולוגיה מאחוריהם. את ההרצאה העבירו מומחים מבינדסי, חברת סייבר התקפי בתחום הכלים המודיעיניים. 

 • הדלקת נרות בפקולטה להנדסה

  הדלקת נרות בפקולטה להנדסה

  ניפגש ביום שלישי 20.12, כ"ו בכסלו בשעה 17:00
  להדלקת נרות, סופגניות ואווירה טובה

 • טקס הענקת פרסים לסטודנטים מצטייני דיקן ורקטור

  טקס הענקת פרסים לסטודנטים מצטייני דיקן ורקטור

  ביום חמישי 8/12, התקיים באודיטוריום הפקולטה להנדסה טקס הענקת פרסים ותעודות. 24 סטודנטים וסטודנטיות זכו בהוקרה על הישגיהם בלימודים והשנה לראשונה הוענק אף פרס הצטיינות בתחום מנהיגות חברתית שבו זכה יו"ר אגודת הסטודנטים בפקולטה, ניסן חלילי. החברות בתעשייה מתרשמות מהרמה האקדמית הגבוהה והישגי הסטודנטים בפקולטה. חברת SONY החליטה לפרוס השנה את חסותה לטקס המצטיינים ובכירי החברה שמחו על ההזמנה לקחת חלק בטקס ולהעניק שי לזוכים. את הטקס המרגש, בהשתתפות עשרות בני משפחה, חברי סגל ואורחים הנחתה ברגש ובווירטואוזיות ראש מנהל הפקולטה דינה ימיני המכירה את כל אחד מהזוכים באופן מקצועי ואישי. דיקן הפקולטה פרופ' זאב זלבסקי הודה לזוכים ולבני משפחותיהם החמות והתומכות. מר דימה פלדמן VP Product& Marketing SONY, הודה להנהלת הפקולטה על ההזמנה לטקס וברך על שת"פ האיכותי בתחומי קשרי אקדמיה-תעשייה בין הפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן וחברת SONY. בעודו מודה ומברך על הקשר האמיץ וקליטת הסטודנטים המצטיינים כעובדים בחברה, שמח מר פלדמן לזהות בקהל 2 סטודנטים מקרב הזוכים בפרסים- יוני מרגולין ודניאל נתנאל המשלבים כעת בין לימודים בפקולטה ועבודה בחברת SONY. טל מורד, מנהלת משאבי אנוש בחברה, העניקה לסטודנטים שי הוקרה מאת חברת סוני, אוזניות אלחוטיות יוקרתיות ושתפה שתשמח לעמוד בקשר עתידי עם הסטודנטים בפקולטה במסגרת השמה בחברה. הזוכה עדן שדה, נשאה דברים בשם מקבלי הפרס והודתה לדיקן וראש מנהל הפקולטה על  היחס האישי לצד השאיפה והעידוד השוטף למצוינות תמידית. הזוכים, ועשרות בני במשפחות והסגל האקדמי נהנו מנעימות נגן החצוצרה עודד בן יצחק בעידודה  של דינה ימיני להצטרף אליו בשירה חיה.

  הנהלת הפקולטה להנדסה מטפחת מכירה ומוקירה בחשיבות ההשקעה וההישגים הלימודים של הסטודנטים בפקולטה במגוון המסלולים והתארים ופרסי ההצטיינות מוענקים על סמך הישגי הסטודנטים בשנה"ל הקודמת (שנת תשפ"א).

  לתמונות מהטקס

 • ענקית השבבים TSMC ערכה כנס בפקולטה להנדסה

  ענקית השבבים TSMC ערכה כנס בפקולטה להנדסה

  חברת TSMC הטאיוואנית, יצרנית השבבים הגדולה בעולם, מקיימת סדרת אירועים שנתית, והשנה בחרה לקיים אירוע בפקולטה להנדסה בבר אילן בזכות עוצמת תעשיית השבבים המקומית

  המשך קריאה

  צילום: יוני רייף

  כנס TSMC בפקולטה להנדסה