הנדסת מחשבים - תואר ראשון

הנדסת מחשבים - יום פתוח 05.2024

התוכנית שלנו ללימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים מוקדשת לספק לסטודנטים השכלה מקיפה המציידת אותם בידע, מיומנויות ובסיס אתי הנדרשים כדי להצטיין כמהנדסי מחשבים בנוף טכנולוגי דינמי ומתפתח במהירות. המשימה שלנו היא ליצור סביבת למידה טרנספורמטיבית המטפחת חדשנות, חשיבה ביקורתית ותחושת אחריות אתית חזקה, המכינה את הבוגרים לתרום משמעותית לתחום הנדסת המחשבים ולהתמודד עם אתגרי העולם האמיתי.

לפרטים ולמידע נוסף

תוכנית לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים בבר-אילן שואפת לספק בסיס ידע חזק, לקדם למידה מעשית, לעודד חדשנות, לפתח מיומנויות לפתרון בעיות, ללמד אחריות אתית, לעודד שיתוף פעולה בין-תחומי, לצייד בפרספקטיבה גלובלית, לספק בסיס המטפח למידה מתמשכת ויכולת הסתגלות, ללמד מיומנויות תקשורת ועבודת צוות והכנה לקריירה. הביקוש לבוגרי תואר ראשון בהנדסת מחשבים בקרב המעסיקים הינו גבוה ביותר, דבר המאפשר עתיד תעסוקתי רחב ומגוון.

על ידי הקפדה על עקרונות אלו, אנו שואפים לייצר בוגרים שאינם רק מיומנים טכנית אלא גם בעלי היצירתיות, המודעות האתית והלך הרוח השיתופי הנחוצים כדי לתרום לקידום הנדסת המחשבים, לעצב את עתיד הטכנולוגיה ולהשפיע לטובה על החברה.

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף אודות לימודי הנדסה צרו קשר

הנדסת מחשבים היא תחום המשלב היבטים של הנדסת חשמל ומדעי המחשב כאחד. הוא מתמקד בתכנון, פיתוח והטמעה של מערכות מחשב ורשתות ושילוב רכיבי חומרה ותוכנה. הנדסת מחשבים חיונית בחברה המודרנית ומציעה שימושים ויתרונות רבים, כגון מערכות משובצות, פיתוח חומרה, פיתוח תוכנה, רשתות, מערכות דיגיטליות, רובוטיקה, האינטרנט של הדברים (IoT), אבטחת סייבר, עיבוד אותות דיגיטלי, מחשוב ענן, טכנולוגיית שירותי בריאות. , תעופה וחלל והגנה, אנרגיה מתחדשת, טכנולוגיית רכב (כולל מערכות מתקדמות לסיוע לנהג (ADAS) וכלי רכב אוטונומיים). אופיו הבינתחומי מאפשר למהנדסי מחשבים לגשר על הפער בין החומרה לתוכנה, מה שמוביל לחידושים המעצבים את הנוף הטכנולוגי שלנו ומשפרים את חיינו ועבודתנו.

הנדסת מחשבים נמצאת בחזית המדע והטכנולוגיה. מערכות מחשב תופסות מקום כמעט בכל אספקט של החיים המודרניים. הן משפרות את איכות חיינו והופכות את חיינו לקלים ונעימים יותר. לימודי הנדסת מחשבים לתואר ראשון הינם מעניינים ומסקרנים ומשלבים בתוכם ידע תיאורטי ומעשי ממגוון רחב מאוד של תחומים כגון מתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב, חשמל ואלקטרוניקה. עושרו של התחום, שהוא שילוב של יצירה, חישוב והפקת מידע מהעולם הסובב אותנו, מאפשר לכל מהנדס לבחור בנושאים הספציפיים שמעניינים אותו וקרובים לליבו. הביקוש לבוגרי תואר ראשון בהנדסת מחשבים בקרב המעסיקים הינו גבוה ביותר, דבר המאפשר עתיד תעסוקתי רחב ומגוון.

לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים מאפשרים השתלבות מהירה במרבית חברות ההיי-טק העוסקות בתכנון מערכות המשלבות בתוכן מרכיבי תוכנה וחומרה. מגוון החברות כולל כאלו העוסקות בתכנון מעבדים, מערכות תקשורת, מערכות צבאיות, מערכות רפואיות, חברות תוכנה, עיבוד נתונים, גרפיקה ממוחשבת, רובוטיקה, תעופה וחלל וכמו כן תחומים רבים נוספים.

התוכנית להנדסת מחשבים כוללת שתי מגמות:

  1. הנדסת מחשבים – חג חוגי

  2. הנדסת מחשבים במגמת חומרת מחשבים

היעדים של לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים חד חוגי - מסלול ארבע שנתי

תכנית לימודי תואר ראשון בהנדסת מחשבים הינה תכנית ארבע-שנתית ומחולקת ל- 2 שלבים:

  1. המחצית הראשונה של לימודי הנדסת מחשבים מוקדשת ללימודי מקצועות תשתית:
  • מדעים - מתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב
  • הנדסה - מערכות לינאריות, מערכות ספרתיות, והנדסת חשמל
  1. המחצית השנייה של לימודי הנדסת מחשבים, הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים שמסווגים לארבעה מסלולים.

מסלולי התמחות באחד מהמסלולים הבאים (החל משנה ג') בלימודי מחשבים:

  • אבטחת סייבר - מטרת המסלול הוא להכשיר מהנדסים בתחום אבטחת הסייבר על מנת לקדם את הטכנולוגיה, המחקר והפיתוח בתחום זה. מסלול סייבר יכלול קורסים שעוסקים באמינות ובטיחות של מערכות תוכנה וחומרה. נושאים: קריפטוגרפיה, הגנה במערכות מחשב, חישוב בטוח, חומרה בטוחה, קודים למערכות מחשב, קודים לתקשורת אינטראקטיבית ברשת.
  • תכן חומרה - מטרת מסלול תכן חומרה היא להקנות הבנה עמוקה באופן הפעולה של מערכות מחשבים מורכבות והיה משלבת בין היבטים שונים של תכן חומרה, תוכנה ואלגוריתמיקה. המסלול בתכן חומרה כולל קורסים שעוסקים בנושאים הבאים: תכן VLSI, אופטימיזציה של מוליכים, מעגלי ומערכות VLSI, ארכיטקטורה, אימות פורמאלי של מערכות חומרה, ושיטות ספקטרליות ב VLSI.
  • רשתות וחישוב המסלול יכלול קורסים שעוסקים בסוגים שונים של פלטפורמות חישוב, כגון חישוב מבוזר, מקבילי, ביולוגי, קוונטי, ובתכנון אלגוריתמים יעילים מבחינת ניצול משאבי החישוב (כגון, זמן, זיכרון, תקשורת) בפלטפורמה שעבורה תוכנן האלגוריתם. נושאים: רשתות מחשבים, חישוב מקבילי מבוזר, חישוב בענן, חישוב ביולוגי, חישוב קוונטי.
  • עיבוד וניתוח נתונים המסלול יכלול קורסים שעוסקים בשמירה, חיפוש, ניתוח נתונים, עיבוד נתונים ועוד. נושאים: למידת מכונה (Machine Learning), גרפיקה ממוחשבת, עיבוד אותות ותמונה, עיבוד דיגיטלי של גיאומטריה, עיבוד תמונה, ראיה ממוחשבת, מסדי נתונים.

תוכנית הלימודים: תואר בהנדסת מחשבים 
 
לימודי הנדסת מחשבים - תנאי קבלה

לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף אודות לימודי הנדסה צרו קשר

phone_icon_25 טל: 03-5317733 שלוחה 1 

WhatsApp icon

052-8745042 WhatsApp: 052-3956306
email icon Engineering.Faculty@biu.ac.il
facebook icon https://www.facebook.com/Engineering.biu

תאריך עדכון אחרון : 21/05/2024