מלגות ותוכניות הצטיינות

שלחו לחבר

מלגת "מנהיגי שוליך" למועמדים מצטיינים לתואר ראשון:

המלגה הוקמה על ידי סימור שוליך, איש עסקים ופילנתרופ יהודי-קנדי ומטרתה לעודד צעירות וצעירים בישראל לבחור בלימודים אקדמיים בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה.

אם את או אתה רואים עצמכם כחלק ממנהיגות ומנהיגי העתיד של מדינת ישראל והקהילה בה אתם חיים. אם מלבד הרצון ללמוד ולצמוח ברמה האישית אתם מחפשים איך לתת חזרה ולפעול לשיפור וקידום החברה הישראלית. אם אתם רואים עצמכם כיזמים שבונים ומקימים חברות, זהו המקום עבורכם !

בנוסף לקבלת המלגה, יש אפשרות להשתתף בתוכניות העשרה במהלך השנה האקדמית, וכמובן להצטרף לקהילת מנהיגות ו- "מנהיגי שוליך". רק קומץ מכלל המועמדות והמועמדים נבחרים להיות "מנהיגי שוליך".

סכום המלגה עומד על 40,000 ש”ח לשנת לימודים.  160,000 ש”ח לתואר של ארבע שנים, או 120,000 ש”ח לתואר של שלוש שנים.  אורך התואר מוגדר על ידי מוסד הלימודים.

מוזמנים להגיש מועמדות למלגת "מנהיגי שוליך":

  • מועמדים מצטיינים במיוחד, המתחילים את שנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה
  • במקצועות המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה

חובה לעמוד בשני הקריטריונים.

ההרשמה למלגה  לשנה"ל תשפ"ב תפתח ב- 1/3/2021

תאריך אחרון להגשת מועמדות: 15/6/2021

לפרטים נוספים לגבי מלגת מנהיגי שוליך, לחץ כאן
מנהיגי שוליך תשפ"א

תכנית "אילנות" למועמדים מצטיינים לתואר ראשון:

תכנית "אילנות" הינה מסלול יוקרתי למועמדים מצטיינים לתואר ראשון, בעלי פסיכומטרי 740 ומעלה וממוצע בגרויות 110+.

השתתפות בתכנית זו מקנה פטור מלא משכר לימוד, מלגת קיום חודשית, ליווי אקדמי אישי וחנייה בקמפוס (לבעלי רכב הרשום על שמם).

לשאלות וליצירת קשר ניתן לפנות לגב' תאיר גבע, מרכזת תכנית "אילנות", בטלפון 03-5317808 או במייל Ilanot.Vir@biu.ac.il

לפרטים נוספים לגבי התוכנית לחצו כאן

"מלגת רקטור"

"קרן הרקטור לתלמידים מצטיינים" מעניקה מלגות עידוד למועמדים מצטיינים חדשים בלבד בעלי ממוצע גבוה בבגרות ובפסיכומטרי ללא קשר למצבם הכלכלי וללא צורך בפניה מיוחדת. מועמדים מתאימים יקבלו הודעה אוטומטית על זכאותם למלגה. היקף המלגות והקבוצות הזכאיות מותנה בגובה המקורות הכספיים שיוקצו.

"מועדון 700"

תכנית המצוינות "מועדון ה-700" מהווה מסגרת גג לסטודנטים המצטיינים לתואר ראשון בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן.

ההצטרפות לתוכנית מוצעת למועמדים ללימודים בפקולטה על בסיס מצוינות אישית  - ציון פסיכומטרי מעל 700, ציוני בגרות גבוהים והישגים נוספים.

מטרת התוכנית לטפח את המצוינות האקדמית של סטודנטים מצטיינים ולהקנות להם מיומנויות וכישורים שיסייעו להצלחתם במסלול הקריירה. מעבר לפיתוח מצוינות בלימודים ובמחקר, שמה התוכנית דגש חזק על פיתוח אישי בתחומים כגון יזמות, ניהול, מנהיגות, יצירתיות, ומעניקה למשתתפים בה פעילויות העשרה בתחומי התרבות, המוזיקה, הפסיכולוגיה, ועד חינוך וספורט. התוכנית פועלת למשיכת הסטודנטים הטובים ביותר ללימודי תואר שני בפקולטה, באמצעות מנטורינג אישי של חברי הסגל ותלמידי מחקר מהמעבדות השונות בפקולטה. בנוסף, חברי המועדון יזכו גם למלגת עידוד במהלך התואר הראשון.

חושבים שאתם מתאימים  ?פנו אלינו

מלגות מטעם אוניברסיטת בר אילן:

האוניברסיטה מעניקה מלגות לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון בגין מצב כלכלי ובגין מצוינות אקדמית. לפירוט המלגות השונות במדור מלגות, פירוט תנאי זכאות ולהורדת טפסי מלגה לחץ כאן

מלגת "עתידים לתעשייה"

התוכנית נועדה לעודד ולסייע לבני הפריפריה המצטיינים לרכוש השכלה אקדמית איכותית במוסדות להשכלה גבוהה לאחר שירותם הצבאי ולהוות מאגר של אנשי מקצוע איכותיים לתעשיות המובילות בישראל. בתוכנית ניתן ללמוד לתואר ראשון גם בהנדסה והסטודנטים זוכים לליווי אישי וסיוע אקדמי וכלכלי.במקביל ללימודיהם, משתלבים הסטודנטים להתנסות מעשית בחברות מובילות בתעשייה ובהי-טק, בהתאם לתחום לימודיהם.

התוכנית קיימת בשיתוף משרד הכלכלה והקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, של משרד הביטחון ותורמים פרטיים.

לפרטים נוספים על מלגות "עתידים לתעשייה", לחץ כאן

מלגת אימפקט / IMPACT

תכנית המלגות של ארגון ידידי צה”ל נוסדה במטרה להוקיר את הלוחמים על שירותם הצבאי המסור ותרומתם להגנת המדינה ובטחונה.

המלגות מוענקות לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה”ל (לוחמים ותומכי לחימה) על בסיס מצב סוציו-אקונומי. גובה המלגה הוא $4,000 לכל שנת לימוד, כאשר כל מלגאי ממומן ע”י תורם אישי, המלווה אותו לאורך כל לימודי התואר הראשון.

הרישום נעשה ישירות דרך אתר הקרן בחודשים מרץ-מאי.

לפרטים נוספים: https://fidfimpact.org/

תכנית "הישגים להייטק"

 תוכנית "הישגים להייטק" מייסודה של המועצה להשכלה גבוהה ומופעלת ע"י עמותת אלומה, מעניקה הזדמנות חד פעמית לצעירים שאינם עומדים בנתוני הקבלה ללימודים אקדמיים ומתקשים לעמוד בנטל הכלכלי של הלימודים ומסייעת להם לרכוש השכלה אקדמית - תואר ראשון בהנדסה ומדעים מדויקים במוסדות המובילים בהשכלה הגבוהה בישראל.

קהל יעד: מועמדים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית המעוניינים להשתלב בלימודי הנדסה ומדעים מדויקים באוניברסיטת בר-אילן.

תכנית "הישגים להייטק" מציעה ליווי אישי ומימון רחב עבור תלמידי המכינה להנדסה ומדעים מדויקים למשך כל תקופת לימודיהם במכינה ובאקדמיה ובכך מעניקה הזדמנות שווה גם למועמדים שאין באפשרותם להשתלב במסגרות אקדמיות אחרות מסיבות הקשורות בהישגיהם הלימודיים וביכולתם הכלכלית. לפרטים נוספים לחצ/ו לאתר של התוכנית "הישגים להייטק"

 

 

תאריך עדכון אחרון : 03/12/2020