כנס LALS בפקולטה להנדסה בבר-אילן

הכנס, בתחום של שימוש בלייזרים לאפליקציות ביו רפואיות, אירח כמאתיים משתתפים מ-15 מדינות, והיה הצלחה גדולה לפקולטה ולאוניברסיטת בר אילן

בחודש נובמבר 2018 נערך בפקולטה להנדסה, לראשונה בארץ, כנס LALS - Laser Applications in Life Sciences, ביוזמתו של פרופ' זאב זלבסקיהמפקולטה להנדסה ע"ש אלכסנדר קופקין.

זהו כנס בינלאומי שנתי שעוסק בתחום של שימוש בלייזרים לאפליקציות ביו רפואיות. הכנס, חוליה בשרשרת כנסים בינלאומיים בנושא, נמשך על פני שלושה ימים, נערכו בו 140 הרצאות ומצגות והוא אירח כ-200 משתתפים, מדענים מובילים בתחומים הרלוונטיים, מלמעלה מ-15 מדינות, ובהן ארה"ב, אנגליה, רוסיה, גרמניה, צרפת, פולין, סין, לטביה, פינלנד ודרום קוריאה. במהלך הכנס נערכה בפעם הראשונה תחרות לחוקרים צעירים במימון ארגון IET. בתחרות זכה שמחה מירסקי מאוניברסיטת תל אביב, שמחקרו עוסק במערכת מיקרוסקופיה להפריה חוץ גופית, שמודדת את איכות הזרע ומשפרת את אחוזי ההצלחה של הטיפול.

"המטרה של קיום הכנס בארץ הייתה לחשוף את הפקולטה ואת האוניברסיטה לחוקרים מובילים בתחום של ביו רפואה בעולם, והיא בהחלט הושגה", אומר פרופסור זאב זלבסקי, שהוביל וארגן את הכנס. "זה לא היה פשוט: הכנס נערך בתקופת שיא המתיחות מול עזה, והיה חשש כבד שאנשים יבטלו. אבל לשמחתי התכנית המדעית הייתה מושכת מספיק, חוקרים מובילים מהתחום הגיעו ונהנו, ואני חושב שהכנס הזה יפתח לנו פתח בעתיד לשיתופי פעולה בין חוקרים מהארץ ומחו"ל בתחומי הביו רפואה".