אבטחת סייבר

אבטחת סייבר היא אחת הדאגות המרכזיות ומהאתגרים הקריטיים איתם מתמודדים ארגונים, חברות וממשלות. הצמיחה המהירה של הטכנולוגיה וההסתמכות על מערכות דיגיטליות הפכה לעובדה בשטח, אך מערכות אלו מאחסנות מידע רגיש והן פגיעות. אין זה משנה כמה מערכות אלו הן מורכבות ומתקדמות ועד כמה הן מתוחכמת הן חשופות לאיומי סייבר יותר מאי פעם, והצורך במומחי אבטחת סייבר, שידעו לתת מענה לאיומים אלו ולמנוע אותם רק הולך ומתעצם.

אז אם אתם מתעניינים בתחום של אבטחת סייבר, אם אתם רוצים לשמור על נכסים דיגיטליים, להפחית סיכונים ולשמש מעוז נגד מערך הולך וגדל של איומי סייבר, אז כדאי לדעת שהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן מציעה תואר ראשון בהנדסת מחשבים עם התמחות באבטחת סייבר.

 

לקבלת מידע נוסף בנושא אבטחת סייבר בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן, צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.

 

לימודי אבטחת סייבר בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן

הקורסים בשרשרת אבטחת סייבר מציידים את הסטודנטים בכלים מקיפים לאיתור, מניעה וטיפול באיומי אבטחה על מערכות ממוחשבות הפועלות במרחב הקיברנטי. לימודי אבטחת סייבר במסגרת תואר בהנדסה מעניקים הבנה מעמיקה בסוגים שונים של התקפות סייבר, בחולשות ובפגיעות של מערכות הנמצאות בסכנה, בהערכת סיכונים ומניעה, ובגישות ארגוניות ישימות ללוחמה במתקפות סייבר. בוגרי לימודי אבטחת סייבר המשתלבים במקומות עבודה נדרשים לפתח ולשרטט תוכנית להתמודדות עם איומי סייבר והתאוששות מאסון תוך שהם יודעים לענות על מגוון רחב של אפשרויות תקיפה.

משירותים לאומיים קריטיים דרך תקשורת אישית ועד עסקאות פיננסיות – ההשלכות של פרצות אבטחה יכולות להיות קטסטרופליות, ותוכנית לימודי אבטחת סייבר מקנה מיומנויות המאפשרות לצפות, למנוע ולהגיב לאיומים אלו ולבנות מנגנוני הגנה מקיפים -  ביעילות ובמהירות. לימודי אבטחת סייבר בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן מציעים הזדמנות להתעמק בהיבטים הטכניים, התיאורטיים והמעשיים של הגנת סייבר, ומכינים את הסטודנטיות והסטודנטים להתמודדות עם אתגרים מורכבים שמציבות סביבות דיגיטליות מודרניות. 

במסגרת התמחות בלימודי אבטחת סייבר נלמדים הקורסים הבאים:

 • קריפטוגרפיה
 • חישוב בטוח
 • תכנות בטוח ואבטחת רשתות
 • חישוב מבוזר
 • תורת הצפינה
 • חומרה בטוחה

בוגרי לימודי אבטחת סייבר שסיימו את לימודיהם בתואר ראשון בהנדסת מחשבים ומשתלבים במקומות עבודה, אחראים בין היתר על התחומים הבאים:

 • בדיקות פגיעות של מערכות והערכות אבטחה
 • יצירת דרכים לפתרון בעיות אבטחה קיימות ועתידיות
 • מעקב אחר תקריות ופיתוח סקריפטים להתמודדות עם תקריות
 • חקירת אירועי חדירה
 • הצפנה
 • ביצוע הערכות סיכונים
 • ניהול מדיניות של אבטחה ארגונית
 • תגובה לבעיות אבטחה
 • התאמת פתרונות אבטחה חדשים ויישומם בארגונים
 • הגשת דוחות בנושא אבטחה
 • מעקב אחר שינויים חוקתיים ורגולטורים

מדינות, תאגידים וחברות בכל תחום מתמודדים בעידן החדש עם איומי אבטחה ומתקפות חוזרות ונשנות המאיימות לגנוב מידע יקר ערך, מידע רגיש או לשבש את פעילותן השוטפת. הביקוש לבוגרי לימודי אבטחת סייבר כבר גדול בימים אלו ונראה שהוא ימשיך ויגדל גם בשנים הקרובות, כי ככל שאנחנו מתקדמים, כך משתכללים גם האקרים.

מגוון אפשרויות תעסוקה למומחי אבטחת סייבר

בפני בוגרי הנדסת מחשבים המתמחים באבטחת סייבר פתוחים תפקידים בכירים, מתגמלים ומשמעותיים בשפע של חברות במשק הישראלי וכן בזירה הבינלאומית. מומחי אבטחת סייבר נדרשים לבנקים, לחברות ביטוח, לחברות אשראי, למוסדות ממשלתיים, למוסדות צבאיים, לחברות היי-טק, לחברות תקשורת, לחברות מזון, לחברות מוצרי צריכה, לחברות מחשוב, לחברות רפואיות, לחברות תרופות ועוד.

בוגרי לימודי אבטחת סייבר עוסקים באבטחת רשת, תוך התמקדות בחומות אש, מערכות זיהוי פריצות ותצורות רשת מאובטחות. אחרים עוסקים באבטחת ענן, מומחים בטיפול דרישות תאימות והפחתת פגיעויות ספציפיות לסביבות מבוססות ענן. בוגרי לימודי אבטחת סייבר אחרים מתמקדים באבטחת יישומים – באמנות פיתוח תוכנות מאובטחות כשהם יודעים לזהות ולמנוע נקודות תורפה בקוד וביישומים מגוונים. בוגרים נוספים עוסקים בקריפטוגרפיה, חוקרים את מדע ההצפנה והפענוח ומבטיחים את סודיות, פרטיות ואת שלמותם של נתונים באמצעות טכניקות צפינה מתקדמות. בוגרי לימודי אבטחת סייבר אחרים משתלבים בזיהוי פלילי דיגיטלי, חוקרים פשעי סייבר, בעודם אוספים ומשמרים ראיות אלקטרוניות להליכים משפטיים.

יתרונות לימודי אבטחת סייבר בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן

 • תוכנית לימודים מתקדמת ומתעדכנת – תוכנית ההתמחות באבטחת סייבר בפקולטה הנדסה באוניברסיטת בר-אילן מתעדכנת באופן קבוע על מנת לעמוד בקצב המתפתח במהירות של נוף אבטחת הסייבר. נושאים כמו בינה מלאכותית באבטחת סייבר וטכנולוגיית בלוקצ'יין משולבים בתוכנית כדי להכין את הבוגרות והבוגרים לכלל האתגרים ולצייד אותם במיומנויות רלוונטיות ובעלות ביקוש רב. הקורסים מכסים רפרטואר רחב של נושאים ומבטיחים יישום מוצלח בתרחישים בעולם האמיתי. כאשר תוכנית לימודי אבטחת סייבר לא רק מקנה יכולות טכניות אלא מעניקה ידע וכלים שיאפשרו לכם להצטיין ויהפכו אתכם למובילים בתחום דינמי זה.
 • סגל אקדמי מקצועי ומובחר – הסגל האקדמי מונה חוקרים ומרצים עתירי ניסיון בתחום של אבטחת סייבר, המביאים עימם שפע של ידע ותובנות מהעולם האמיתי אל הכיתה, ומגשרים בין תיאוריה לבין יישומה בשטח. לצד הוראה, המרצים שלנו גם חוקרים את תחום אבטחת הסייבר, הם מספקים את כל הכלים הדרושים כדי להצטיין וגאים לקחת חלק בהכשרת הדור הבא של מהנדסי אבטחת הסייבר.
 • מתקנים חדישים – הפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן מתהדרת במתקנים חדישים המספקים סביבת למידה תומכת ומתקדמת. בקומפלקס החדיש והמפואר שלנו מעבדות מאובזרות להפליא ומצוידות בטכנולוגיות העדכנית ביותר, המשמשת את אנשי המקצוע בתעשייה. מעבדות אלו מציעות סביבה בטוחה ומבוקרת לסטודנטיות ולסטודנטים לתרגל ולשכלל את כישוריהם ומיומנויותיהם.
 • הצלחת הבוגרות והבוגרים שלנו – בוגרי התמחות באבטחת סייבר מבוקשים מאוד על ידי מעסיקים במגזרים שונים, לרבות בסוכנויות ממשלתיות, מוסדות פיננסים, ארגוני בריאות וחברות טכנולוגיה. סיפורי ההצלחה שלהם הם עדות לאיכות התוכנית של אבטחת סייבר הפקולטה להנדסה ולבסיס האיתן שהיא מספקת.

 

לקבלת מידע נוסף בנושא לימודי אבטחת סייבר בפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן, צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.