הנדסת חשמל- מוזיקה

תואר ראשון מורחב בהנדסת חשמל, משולב במוזיקה

עולם המוזיקה עובר שינויים רבים בשנים האחרונות עם שילובן של טכנולוגיות מתקדמות בעבודת המוזיקאי. כלים טכנולוגיים מהווים חלק בלתי נפרד מתהליכי היצירה, הביצוע וההפקה המוזיקליים. טכנולוגיה מוסיקלית הופכת להיות גורם מכריע ביכולתו של המוזיקאי לתקשר עם הקהל שלו. בד בבד אימץ עולם המחקר בתחום עיבוד האותות את נושא המוזיקה לחיקו ומפתח אלגוריתמים מתקדמים לעיבוד, אחזור והשמעה של מוזיקה.

הממשק שבין שני התחומים הפך להיות חלק מחיי היומיום של חובבי מוזיקה מכל הסוגים ומכל הרמות. טכניקות דחיסה מתקדמות הופכת את המוזיקה האהובה עלינו לזמינה בלחיצה אחת; אפליקציות כגון Shazam מאפשרות לנו לזהות שיר לו האזנו באקראי בהאזנה לרדיו; Pandora תמליץ לנו על שירים דומים; ו-Bloom  תאפשר לנו ליצור מוזיקה מקורית בסגנון מוזיקה אותה אנחנו אוהבים. תוכנות אינטראקטיביות מהוות גם כלי עזר חשוב לנגנים, מרמת המתחילים, שיכולים להיעזר בתוכנות מגוונות ללימוד כלים, ועד לרמת מבצעים מקצועיים שנעזרים ב"עמודי תווים" וירטואליים, החוסכים את הצורך להתעסק בהפיכת דפים בזמן הביצוע.

הפקולטה להנדסה והמחלקה למוזיקה מציעות תכנית לימודים משולבת ייחודית. בוגרי התכנית יקבלו תואר "מורחב" בהנדסה ו"ראשי" במוזיקה במסלול טכנולוגיות מוסיקליות. הסטודנטים ידרשו לבחור במסגרת לימודיהם את המסלול עיבוד אותות (שהוא אחד המסלולים בפקולטה). כמו כן, יחויבו הסטודנטים לבצע את פרויקט הגמר במעבדה לעיבוד אותות מתוך רשימה של פרויקטים שתוצע במשותף ע"י המסלול וע"י המחלקה למוזיקה, ובהנחייה משותפת של חברי סגל משתי התוכניות.

במסגרת התואר במוזיקה ישלימו בוגרי התכנית תואר במסגרת "טכנולוגיות מוסיקליות", המקנה רקע מפורט בתחום תיאוריה והיסטוריה של המוזיקה ובנוסף קורסים תאורטיים ומעשיים באקוסטיקה וקוגניציה מוסיקאלית, בניית כלים מוסיקאליים דיגיטליים, תכנות למערכות מוסיקליות אינטראקטיביות, הפקה ועבודת אולפן, ועוד.

בוגרי התואר בהנדסת חשמל יקבלו תואר מלא בהנדסת חשמל ועל כן פתוחים בפניהם כל תחומי העיסוק בתחום בתעשיה וכל מסלולי התארים המתקדמים. בוגרי מוזיקה יקבלו תואר ראשי במוזיקה, וההתמחות ההנדסית שלהם תקנה להם יתרון בולט בהשתלבות בתחום הפורח של מוזיקה וטכנולוגיה, כמו גם בתארים מתקדמים במוזיקה. בפרט, יקנה המסלול רקע מצוין לתארים מתקדמים בתחום ההקלטה. 

לתכניות הלימודים במגמת הנדסת חשמל- מוזיקה לחץ כאן

לקבלת מידע נוסף:

  

Phone number טל: 03-5317733 שלוחה 1

link to whatsup

052-8745042   WhatsApp: 052-3956306
Email Icon Engineering.Faculty@biu.ac.il
Facebook Logo https://www.facebook.com/Engineering.biu

תאריך עדכון אחרון : 13/12/2023