מימוש מטבע דיגיטלי דמוי Bitcoin עם אלגוריתם Cuckoo-Hashing

שלחו לחבר
שנה
2017
אחראי אקדמי

Implementation of an alt-coin using Cuckoo-Hashing

תיאור הפרויקט

טכנולוגיית ה-BlockChain מאפשרת מימוש מטבע ״דיגיטלי״ (דוגמת מטבע ביטקוין – bitcoin) בצורה מבוזרת מעל האינטרנט, וללא צורך בבנק מרכזי. על מנת ״לכרות״ מטבע חדש נדרש לבצע פעולה חישובית מסובכת (״לפתור פאזל״), למשל לחשב pre-image של פונקציית גיבוב (hash). כורים רבים פיתחו/קנו רכיבי חומרה ASIC שמבצעת את פעולת החישוב של פתירת הפאזל, ובכך למעשה הפקיעו משאר המשתמשים להשתמש במחשב ביתי ע״מ לכרות מטבעות. 

בפרויקט זה נממש סוג חדש של מטבע דיגיטלי אלטרנטיבי (alt-coin) בו תהליך כריית המטבע (mining) מבוסס על אלגוריתם cuckoo-cycle החדשני. אלגוריתם זה מחליף את פתרון הפאזל מבוסס ה-hash כפי שנהוג ב-Bitcoin. תכונות האלגוריתם החדש גורמות לכך שרכיבי ASIC אינם יותר יעילים ממחשב ביתי בפתירת הפאזל, כך שכל בעל מחשבי ביתי יוכל לבצע כריית מטבעות.

תכולת הפרויקט

תהליך הפרויקט יורכב מהשלבים הבאים: (א) למידת נושא ה-Bitcoin והבנת טכנולוגיית BlockChain. (ב) פיתוח אלגוריתם cuckoo-cycle (ג) מימוש alt-coin בו הכרייה מבוססת על cuckoo-cycle (ד) ביצוע סימולציות ואנליזות למטבע החדש שפותח.
 

דרישות

מבוא לקריפטוגרפיה
יתרון – חישוב מבוזר

מקורות

Bitcoin and Cryptocurrency Technologies. A. Narayannan, J. Bonneau, E. Felten, A. Miller and S. Goldfeder, Princeton Press, 2016.

Cuckoo Cycle: a memory-hard proof-of-work system. John Tromp, IACR report 2014/059

Bitcoin Wiki: https://en.bitcoin.it/wiki/Main_Page
 

לפרטים

דר' רן גלס