תואר ראשון בהנדסת חשמל (B.Sc)

אנו חיים בחברה טכנולוגית ומתועשת, שזקוקה למהנדסים בכל התחומים. הנדסה לענפיה השונים היא מדע המשלב תיאוריה ופרקטיקה, ומחבר בין רעיונות, תיאוריות וחוקים פיזיקליים – ובין יישומם בפועל בחיים האמיתיים. לכן זהו תחום עיסוק מתאים לאנשים מעשיים ומבריקים, שרוצים לשפר ולבנות את המציאות שסביבם.

מטרתה של תכנית הלימודים לתואר ראשון הינה להכשיר מהנדסי חשמל בשטחי הידע המודרני בתחום. בוגרי התכנית יהיו כשירים להשתלב בתעשייה עתירת הידע או להמשיך ללימודים מתקדמים בקבוצות המחקר באוניברסיטאות המובילות. הלימודים מתוכננים לארבע שנות לימודים מלאות (8 סמסטרים). תכנית הלימודים הינה מובנית ומלאה (מקצוע חד-חוגי) ולפיכך לא ניתן ללמוד תכנית חלקית.

הלימודים מתחילים בהקניית ידע תאורטי מוצק במקצועות היסוד (מתמטיקה, פיסיקה, תכנות ואלקטרוניקה) זאת במהלך שתי שנות הלימודים הראשונות. בהמשך הלימודים מתמחה הסטודנט בשני מסלולי לימוד מתוך חמשת המסלולים הקיימים (תקשורת; עיבוד אותות; אלקטרו-אופטיקה; ננו-אלקטרוניקה; ביו-הנדסה). כל מסלול מעניק ידע תאורטי ומעשי רב בתחומו. לשם העמקת הידע המעשי מלווה התכנית במספר רב של קורסי מעבדה, הממחישים את הידע התיאורטי הנרכש ע"י התנסות אישית. המעבדות מצוידות במיטב המכשור המתקדם מסוגו.

גולת הכותרת של הכשרתו של המהנדס הינה פרויקט הסיום המבוצע לאורך כל השנה. הפרויקט מאפשר לסטודנט ליישם את הידע שרכש במהלך לימודיו לפתרון בעיה הנדסית או מחקרית. הפרויקט מתבצע בהנחייתו הצמודה של חבר סגל בכיר בפקולטה.

 

  לקבלת ייעוץ חינם ומידע נוסף אודות לימודי הנדסה צרו קשר 

Phone number טל: 03-5317733 שלוחה 1

link to whatsup

WhatsApp: 052-3956306
Email Icon Engineering.Faculty@biu.ac.il
Facebook Logo https://www.facebook.com/Engineering.biu