מצוינות אקדמית יוצאת דופן

 

במהלך לימודיה בפקולטה להנדסה קטפה ברכה לאופר גולדשטיין לא מעט פרסים ומלגות. האחרון שבהם, פרס קרן וולף, הוענק לה בחודש שעבר

בחודש יוני התבשרה הדוקטורנטית ברכה לאופר גולדשטיין כי זכתה בפרס קרן וולף, שניתן מדי שנה לדוקטורנטים מצטיינים בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החברה והרוח. המחקר של לאופר גולדשטיין, שזוהי שנתה התשיעית בפקולטה להנדסה של בר אילן, עוסק בעיבוד אותות דיבור. "חלק מרכזי מהמחקר שלי, שנעשה בהנחיה משותפת של פרופ' שרון גנות מהפקולטה, ושל פרופ' רונן טלמון מהטכניון, עוסק באיכון של דוברים בהקלטה של מספר מיקרופונים, בגישה חדשנית המבוססת על שיטות גאומטריות ללימוד על פני יריעות. מחקר זה פורסם בשלושה כתבי עת מדעיים והוצג  בשישה כנסים בינלאומיים," היא מספרת. "בעיה נוספת בה אנו עוסקים היא הפרדה של מספר דוברים אשר מדברים בו-זמנית, וכן בעיית דיאריזציה (diarization) - זיהוי מי דיבר מתי במהלך שיחה. תוצאות מחקר זה יוצגו בכנס ברומא בספטמבר."

זו אינה הזכייה הראשונה של לאופר גולדשטיין, בת 27, נשואה ואם לשתי בנות. כבר במהלך לימודיה לתואר הראשון קטפה מדי שנה את פרס הדיקן או את פרס הרקטור – המוענק לסטודנט עם הממוצע הגבוה ביותר בפקולטה. את התואר הראשון היא סיימה בהצטיינות יתרה, ובשנה שעברה היא הפכה לזוכה הראשונה (והיחידה עד כה) של הפקולטה להנדסה במלגת אדמס – מלגה יוקרתית במיוחד המוענקת מטעם האקדמיה הלאומית למדעים לקומץ של דוקטורנטים מדי שנה, ומהווה את המימון העיקרי שלה במהלך לימודי התואר השלישי. "כל ההישגים הללו נובעים משיתוף הפעולה והעבודה עם המנחים," היא מבהירה, "ועל-כך אני חבה להם ולכל הנהלת הפקולטה, ובפרט לראש מנהל הפקולטה הגברת דינה ימיני, תודה גדולה".